Siarka dla zdrowia skóry
RedakcjaTerapia siarką choć dla niektórych może wydawać się dziwaczną modą, która przyszła nie wiadomo skąd, dla innych staje się ratunkiem na wiele zdrowotnych utrapień. Okazuje się bowiem, że siarka organiczna, którą znajdziemy m.in. w świeżych warzywach, owocach, mleku od krowy, zbożach i herbacie, cieszy się popularnością głównie ze względu na udowodnione właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne dla organizmu. Oczywiście nie jest to jedyne zastosowanie tego cennego składnika, ponieważ jak się okazuje pierwiastek ten równie świetnie spisuje się w kosmetologii i dermatologii, a hasłem przewodnim jest nic innego, jak: siarka dla zdrowia skóry.
Siarka – jeden składnik, wiele korzyści
Mimo tego, że siarkę znajdziemy w warzywach, owocach i innych produktach spożywczych, po które sięgamy dość często – co wskazywałoby na łatwość pozyskania tego cennego pierwiastka – należy pamiętać, że obróbka termiczna, konserwowanie czy pasteryzacja pożywienia, skutecznie niszczą związki siarki. Dlatego ze względu na jej „wrażliwość”, nie możemy mieć 100% pewności, że przygotowany posiłek będzie faktycznie obfitował w siarkę!
Ostatnimi laty zauważalny jest skok popularności siarki organicznej: siarka dla zdrowia skóry, włosów i paznokci, dla sprawności stawów itp. Tym samym na rynku pojawiło się bardzo wiele preparatów, różnych producentów – zarówno w postaci tabletek (Sufrin 125mg x 60 tabletek), jak i proszku (MSM Siarka organiczna z biotyną smak grapefruitowy SanLife). Faktem jest, że wielu pacjentów wskazuje na odczuwalną poprawę kondycji – zwłaszcza ruchowej, po systematycznej suplementacji siarką – co zostało także udowodnione w wielu badaniach. Po siarkę w postaci metylosulfonylometanu (MSM) sięgają sportowcy, osoby w trakcie rehabilitacji po przebytych zabiegach ortopedycznych i chirurgicznych oraz po kontuzjach, a także osoby, które pragną utrzymać dobre zdrowie jelit i pozbyć się z organizmu pasożytów. Jak już zostało wspomniane siarka doskonale sprawdza się także w przypadku osób borykających się z łamliwością paznokci, nadmierną utratą włosów czy z problemami skórnymi – dlatego też siarka dla zdrowia skóry to już nie pusty slogan, lecz faktycznie wykorzystywany składniki w doświadczeniach kosmetologicznych.
Siarka jako pierwiastek piękności
Sanatoryjne kąpiele w wodzie siarczkowej to już standard kuracyjny wielu uzdrowisk. Aktywne związki siarki w wodach leczniczych wspomagają leczenie reumatyzmu, dobrze oddziałują na układ nerwowy – relaksują i detoksykują, dobrze wypływają na drogi oddechowe i na urodę! Przyjmuj się, że podczas kąpieli leczniczych możliwe jest w niewielkim stopniu wchłanianie siarki do organizmu, ale nie jest to jak wiadomo najlepsze jej źródło. Wykorzystanie siarki w kosmetologii i dermatologii to bardzo popularny trend, a na rynku znajdziemy wiele preparatów zawierający siarkę.
Z powodzeniem stosowana w kosmetykach i dermokosmetykach do pielęgnacji skóry łojotokowej i trądzikowej, oraz w leczeniu łupieżu tłustego skóry głowy. Siarka dla zdrowia skóry wykorzystywana jest w zabiegach odmładzających i złuszczających, a skóra po zastosowaniu kosmetyków z siarką jest gładka i elastyczna. Zabiegi np. z woda siarczkową można wykonać samodzielnie w domowych zaciszu, dzięki takim produktom, jak: Buskie SPA siarczkowe do kąpieli, a z tej samej serii dostępne jest także Mydło siarczkowe mineralne do ciała – kosmetyki te znajdziemy w drogeriach i aptekach. Włosy tłuste także świetnie reagują na pielęgnację z kosmetykami bazującymi na siarce (Biovax Odżywka BB 60 sekund do włosów przetłuszczających się), a dodatkowo dobrą kondycję włosów wesprze także odpowiednia dieta i suplementacja siarki – najlepiej w połączeniu z biotyną.
Siarka dla zdrowia skóry
Niedobór siarki szybko uwidacznia się pod postacią matowych i osłabionych włosów, łamliwych paznokci oraz poszarzałej i pozbawionej jędrności skóry. Dlatego dbanie o odpowiednie dostarczanie tego cennego pierwiastka organizmowi, powinno szczególnie leżeć na sercu wszystkim tym, którzy pragną utrzymać młody wygląd jak najdłużej. Siarka posiada właściwości detoksykujące i oczyszczające, dlatego wskazane jest dla osób z cerą problematyczną, trądzikową nie tylko pod postacią kosmetyczną, ale także w suplementacji. Pierwiastek ten działa także antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie – dlatego tak często zalecana jest jako uzupełnienie kuracji zlecanych przez lekarz dermatologów.
Autor: tech.farm. Anna Bawer, i-Apteka.pl
Dodaj komentarz