Masz jasną cerę? Zobacz jakie włosy pasują Ci najbardziej

Jeśli jesteś posiadaczką jasnej cery i chcesz zmienić kolor włosów, to Twoja decyzja musi być przemyślana. Do jasnej cery pasują wybrane odcienie włosów i trzeba je starannie dopasować, aby efekt był naturalny i podkreślał subtelną urodę.

Platynowy blond to idealny kolor dla jasnej cery

Jeśli zastanawiasz się komu pasuje zimny blond to z pewnością myślisz o platynie. Ten wyjątkowy kolor to jeden z chłodniejszych odcieni blondu, który zyskał sobie ogromną popularność na przestrzeni lat. Upodobały go sobie aktorki, celebrytki i piosenkarki, ale zagościł także na ulicach. Platyna to odważny i wyrazisty kolor z odcieniami srebra i szarości. Jest to kolor dedykowany kobietom o jasnej cerze, wręcz porcelanowej i błękitnych oczach. Ten typ urody jest idealny dla platyny. Oczy mogą być również zielone lub szare, ale cera musi być jasna i nieskazitelna, a oprawa oczu najlepiej też jasna. Wtedy platyna nie postarza i nie uwypukla drobnych niedoskonałości. Chłodna platyna,  ombre z ciemniejszym przedziałkiem i jasnymi końcówkami, sombre z wielowymiarowymi odcieniami blondu, możliwości jest sporo. Platyna i jasna cera to duet idealny, a do tego modny.

Zimny brąz to także dobry wybór dla jasnej skóry

Jeśli chodzi o brązy, to w przypadku jasnej cery, najlepszy będzie popielaty brąz, a także ciemny i mroźny odcień tego koloru. Chłodne odcienie brązu zdecydowanie pasują do jasnej karnacji i wtedy podkreślają oczy. Uwaga skupia się wtedy na oczach, a nie na jasnej karnacji. Brązowy kolor włosów jest dość uniwersalny i nie jest tak zobowiązujący jak blond i czerń. Brązowe włosy kładą akcent na oczy, a także na rysy twarzy. Jednak do jasnej cery pasują tylko zimne odcienie brązu, a taki typ urody to lato i zima. Lato i zima to chłodny odcień cery, a najlepsze odcienie brązów to będą takie jak kakao, orzech, gorzka czekolada i rudy odcień brązu.

Czym kierować się przy wyborze najlepszego odcienia włosów?

Wybór najlepszego odcienia brązu to nie taka prosta sprawa, podobnie jak i w przypadku pozostałych odcieni. Liczy się tu nie tylko kolor cery i typ urody, ale także naturalny kolor włosów i w dużej mierze kolor oczu. W przypadku chłodnego, zimnego brązu i jasnej cery, akcent na twarzy pada właśnie na oczy. Można także przyjąć zasadę, że do brązowych oczu pasują brązowe oczy i w tym wypadku cera może mieć mniejsze znaczenie. Choć tak jak było wspomniane, dobrze dobrać chłodny brąz do jasnej karnacji i ciepły brąz do nieco ciemniejszej karnacji. Jasna cera lubi również ciemne włosy, a najlepiej odcienie czerni wpadające w granat. Przyjmuje się, że nowy kolor włosów nie powinien być jaśniejszy lub ciemniejszy o więcej niż 3 tony od naturalnego odcienia. Jest to bezpieczna zasada dobierania najlepszego koloru. Pamiętaj, że dobry odcień farby to jedno, a jej jakość to równie ważna sprawa. Nowoczesna koloryzacja włosów nie zakłada farb z amoniakiem, a opiera się w dużej mierze na intensywnej pielęgnacji włosów. Służą do tego między innymi naturalne olejki kwiatowe lub owocowe, dodające włosom blasku, odżywienia i pięknego zapachu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*