Na czym polega wstrzykiwanie botoksu?

Kobiety chcąc poprawić stan swojej skóry i opóźnić moment pojawienia się zmarszczek stosują różne metody. Do jednej z nich należy botoks, który jest powszechnie wykorzystywany w wielu salonach kosmetycznych. Jego główną zaletą i tym, dzięki czemu zyskał tak bardzo na popularności, jest wysoka skuteczność tego zabiegu. Można dzięki niemu w stosunkowo prosty sposób osiągnąć bardzo satysfakcjonujące rezultaty, których efektem będzie całkowite pozbycie się zmarszczek lub znaczne ich wyeliminowanie. Jednocześnie sam zabieg jest dość prosty do przeprowadzenia, co jest również jego zaletą.

Za pomocą botoksu można poradzić sobie z następującymi rodzajami zmarszczek:

  • kurze łapki,
  • fałdy poprzeczne na czole,
  • tak zwana lwia zmarszczka,
  • zmarszczki królicze,
  • zmarszczki pod oczami,
  • zmarszczki w kącikach ust.

Uniwersalność botoksu daje temu rodzajowi zabiegu bardzo duże spektrum możliwości. Właściwie można go wykorzystać w różnej intensywności do usuwania większości rodzajów zmarszczek, które się do tego zakwalifikują ze względu na powód ich powstawania.

wstrzykiwanie botoksu

Jak wygląda zabieg wstrzykiwania botoksu?

Sam zabieg wstrzykiwania botoksu w profesjonalnych salonach kosmetycznych w Warszawie przebiega w sterylnych warunkach. Nie wymaga on znieczulenia, gdyż jedyny odczuwalny przez pacjentów ból do delikatne ukłucie, na które nawet nie zwraca się uwagi. Ze względów higienicznych należy jednak zadbać o sterylność warunków wykonywania zabiegu, ze względu na to, że jest to zabieg, który mocno ingeruje w tkanki za pomocą igły. Przeprowadzenie zabiegu polega na wprowadzeniu do tkanki podskórnej toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu. Efektem takiego działania jest sparaliżowanie mięśni twarzy, które w normalnych warunkach powodują naturalne odkształcanie się skóry i powstawanie mniejszych lub większych zmarszczek. Dzięki botoksowi można jednak bardzo skutecznie walczyć ze zmarszczkami, które powstają ze względu na mimikę.

Czy botoks jest skuteczny?

Podstawowym pytaniem, które się nasuwa, jest to, czy botoks jest zabiegiem skutecznym. Według kosmetologów i pacjentów jest to jeden z najbardziej wydajnych sposobów na poradzenie sobie ze zmarszczkami. Sam efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy i polecane jest, aby po takim czasie powtórzyć zabieg. Przeważnie efekty po kolejnych zabiegach utrzymują się o wiele dłużej, co zachęca do regularności. Długość utrzymywania efektów po zabiegu jest bezpośrednio skorelowana z trwałością utrzymywania się toksyny w tkance. Najlepsze efekty osiągnie się, korzystając z usług renomowanych salonów kosmetycznych, które korzystają z produktów najwyższej klasy. Wtedy zabiegu nie trzeba powtarzać częściej niż raz na cztery miesiące. Warto wspomnieć, że ilość wstrzykiwanej toksyny jest zależna od rodzaju zmarszczek, co również wpływ na długość utrzymywania się efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*