Jak zadbać o skórę latem

Twoja skóra powinna być opalona, promienna, zdrowa, nawilżona i gładka. Trzeba o nią zadbać szczególnie latem, gdy narażona jest na działanie słońca i szkodliwe promieniowanie. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zdrowa dieta to podstawa

Podstawą do utrzymania pięknej, jędrnej i zdrowej skóry jest zbilansowana, zdrowa dieta. Latem, kiedy masz dostęp do świeżych owoców i warzyw postaraj się dostarczać ich organizmowi jak najwięcej. Dla Twojej skóry ważne są przede wszystkim witaminy z grupy A, C i E. Witamina A zwiększa produkcję kolagenu i przyspiesza odnowę komórkową. Znajdziesz ją w żółtkach jaj i nabiale, a ponadto w szpinaku, melonach i słodkich ziemniakach. Witamina C odpowiada za koloryt i elastyczność skóry. Żeby mieć jej pod dostatkiem jedz dużo truskawek, jagód i pomarańczy, a z warzyw paprykę, pomidory i brokuły. Witamina E to przeciwutleniacz, który buduje i utrzymuje w dobrym stanie tkankę skórną. Znajdziesz ją w produktach pełnoziarnistych, liściastych warzywach i w większości orzechów.

jak-zadbac-o-skore-latem2.jpg

Dwadzieścia minut gimnastyki, czyli jak ujędrnić skórę

Ruch, obok diety, jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrową skórę. Wystarczy, że będziesz ćwiczyć 20 minut dziennie, a po bardzo krótkim czasie zauważysz, że Twoja skóra jest napięta i jędrna. Wzmocnisz też swoje kości, mięśnie, a także podniesiesz odporność. Ponadto ćwiczenia ruchowe obniżają ciśnienie krwi, podnoszą poziom energii i polepszają samopoczucie. Latem wystarczy, że wsiądziesz na rower lub pójdziesz na basen, łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym.

Woda blasku skórze doda

Bez odpowiedniego nawilżania Twoja skóra szybko stanie się szorstka i sucha. I nie chodzi tu jedynie o nawilżanie zewnętrze. Dla stanu naszej skóry bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki wody. Wypijaj jej dziennie minimum dwa litry (latem wcale o to nietrudno), staraj się jadać też produkty bogate w wodę (owoce, warzywa, zupy).

Bezpieczne kosmetyki

Dwa – trzy razy w tygodniu stosuj peeling, który złuszczy naskórek. To bardzo ważne szczególnie porą letnią, kiedy Twoja skóra jest wystawiona na słońce i szybciej ulega wysuszeniu. Jeśli wybierasz się na plażę pamiętaj, by zabierać ze sobą krem z filtrem. A po opalaniu możesz śmiało użyć utrwalający opaleniznę nawilżacz firmy St. Tropez. Na dzień i na noc używaj kremu odpowiedniego do rodzaju Twojej cery. Latem, kiedy skóra bardziej się poci, a tym samym traci cenną wilgoć, zamiast tłustych specyfików zacznij stosować coś lżejszego, np. kremy oparte na formule wodnej.

jak-zadbac-o-skore-latem3.jpg

Leniuchowanie popłaca, czyli zbawienny wpływ snu na skórę

Sen jest bardzo ważnym elementem wpływającym na kondycję i stan Twojej skóry. Podczas snu komórki mogą się zregenerować i naprawić ewentualne uszkodzenia. Brak snu bardzo osłabia organizm. Skóra staje się podatna na zmiany trądzikowe i traci swoją elastyczność. Często pierwszymi objawami zmęczenia są tzw. worki pod oczami. Nie bój się długo spać, Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*