Jak zadbać o skórę latem

Twoja skóra powinna być opalona, promienna, zdrowa, nawilżona i gładka. Trzeba o nią zadbać szczególnie latem, gdy narażona jest na działanie słońca i szkodliwe promieniowanie. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zdrowa dieta to podstawa

Podstawą do utrzymania pięknej, jędrnej i zdrowej skóry jest zbilansowana, zdrowa dieta. Latem, kiedy masz dostęp do świeżych owoców i warzyw postaraj się dostarczać ich organizmowi jak najwięcej. Dla Twojej skóry ważne są przede wszystkim witaminy z grupy A, C i E. Witamina A zwiększa produkcję kolagenu i przyspiesza odnowę komórkową. Znajdziesz ją w żółtkach jaj i nabiale, a ponadto w szpinaku, melonach i słodkich ziemniakach. Witamina C odpowiada za koloryt i elastyczność skóry. Żeby mieć jej pod dostatkiem jedz dużo truskawek, jagód i pomarańczy, a z warzyw paprykę, pomidory i brokuły. Witamina E to przeciwutleniacz, który buduje i utrzymuje w dobrym stanie tkankę skórną. Znajdziesz ją w produktach pełnoziarnistych, liściastych warzywach i w większości orzechów.

jak-zadbac-o-skore-latem2.jpg

Dwadzieścia minut gimnastyki, czyli jak ujędrnić skórę

Ruch, obok diety, jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrową skórę. Wystarczy, że będziesz ćwiczyć 20 minut dziennie, a po bardzo krótkim czasie zauważysz, że Twoja skóra jest napięta i jędrna. Wzmocnisz też swoje kości, mięśnie, a także podniesiesz odporność. Ponadto ćwiczenia ruchowe obniżają ciśnienie krwi, podnoszą poziom energii i polepszają samopoczucie. Latem wystarczy, że wsiądziesz na rower lub pójdziesz na basen, łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym.

Woda blasku skórze doda

Bez odpowiedniego nawilżania Twoja skóra szybko stanie się szorstka i sucha. I nie chodzi tu jedynie o nawilżanie zewnętrze. Dla stanu naszej skóry bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki wody. Wypijaj jej dziennie minimum dwa litry (latem wcale o to nietrudno), staraj się jadać też produkty bogate w wodę (owoce, warzywa, zupy).

Bezpieczne kosmetyki

Dwa – trzy razy w tygodniu stosuj peeling, który złuszczy naskórek. To bardzo ważne szczególnie porą letnią, kiedy Twoja skóra jest wystawiona na słońce i szybciej ulega wysuszeniu. Jeśli wybierasz się na plażę pamiętaj, by zabierać ze sobą krem z filtrem. A po opalaniu możesz śmiało użyć utrwalający opaleniznę nawilżacz firmy St. Tropez. Na dzień i na noc używaj kremu odpowiedniego do rodzaju Twojej cery. Latem, kiedy skóra bardziej się poci, a tym samym traci cenną wilgoć, zamiast tłustych specyfików zacznij stosować coś lżejszego, np. kremy oparte na formule wodnej.

jak-zadbac-o-skore-latem3.jpg

Leniuchowanie popłaca, czyli zbawienny wpływ snu na skórę

Sen jest bardzo ważnym elementem wpływającym na kondycję i stan Twojej skóry. Podczas snu komórki mogą się zregenerować i naprawić ewentualne uszkodzenia. Brak snu bardzo osłabia organizm. Skóra staje się podatna na zmiany trądzikowe i traci swoją elastyczność. Często pierwszymi objawami zmęczenia są tzw. worki pod oczami. Nie bój się długo spać, Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*