Jak dbać o skórę żyjąc w wielkim mieście?

Metropolie kojarzą się nie tylko z centrum kulturalnym, szerokimi możliwościami czy pochłaniającym życiem klubowym. Wielkie miasto oznacza również gigantyczną ilość zanieczyszczeń, które bardzo negatywnie wpływają na stan Twojej cery. Spaliny samochodowe, smog, pyły i kurz – to wszystko powoduje, że skóra staje się sucha i wrażliwa, zaostrzają się stany zapalne takie jak trądzik oraz przyczynia się do przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. Jak zatem pielęgnować o cerę, aby zniwelować działanie zanieczyszczeń powietrza?

Przede wszystkim głęboko oczyszczaj

Żyjąc w wielkim mieście należy zwracać szczególną uwagę na głębokie oczyszczanie twarzy – usunięcie resztek makijażu oraz kurzu i pyłu powinno być wieczorną rutyną. Doskonałym i delikatnym dla cery sposobem jest stosowanie naturalnych olei bądź kosmetyków myjących stworzonych na ich bazie. Tłuszcz łącząc się z sebum skutecznie oczyści skórę pozostawiając na niej ochronny film i zapobiegając utracie nawilżenia. Możesz też sięgnąć po puder złuszczający, który nie tylko dokładnie usuwa zanieczyszczenia, ale też chroni skórę przed starzeniem oraz stymuluje proces odnowy komórkowej. Jego właściwości przeciwzapalne oraz przeciw utleniające zdecydowanie poprawią stan Twojej cery. Skórę warto delikatnie oczyszczać również rano, aby mieć pewność, że jest czysta i przygotowana do nałożenia kosmetyków pielęgnujących lub makijażu.

Stwórz barierę ochronną

Aby zapobiec wchłanianiu się pyłu i kurzu w skórę trzeba zadbać o jej naturalną barierę ochronną. Przede wszystkim unikaj kosmetyków zawierających alkohol, które wysuszają cerę i niszczą warstwę lipidową naskórka. Warto zamiast tego stosować preparaty, w których składzie znajdziemy lipidy (substancje tłuszczowe), witaminy i inne składniki o właściwościach odżywczych.

Jeśli chodzi o makijaż, warto używać kosmetyków ochronnych, np. bazy pod podkład o odpowiednim składzie. Wybieraj produkty z filtrem UV, który dodatkowo chroni cerę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Należy również wspomnieć o składniku, który jest niesłusznie demonizowany – jest nim silikon. Odpowiednio stosowany i usuwany ze skóry pod koniec dnia może zapewnić cerze dodatkową ochronę przed utratą wody oraz zanieczyszczeniami powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z https://dermalogica.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*