Co to są kurze łapki i jak się ich pozbyć?

Skóra wokół oczu jest cieniutka, bardzo delikatna i zdecydowanie bardziej podatna na urazy, utratę jędrności i…pierwsze zmarszczki. Kurze łapki – bo o nich mowa – to nic innego, jak charakterystyczne fałdki wokół oczu, przez niektórych traktowane jako pierwszy sygnał starzenia się skóry. Jak dbać o skórę wokół oczu, by wyglądać młodo i czuć się pięknie?

Co to są kurze łapki wokół oczu i skąd się biorą?

Bruzdy i fałdki, które tworzą się na skórze wokół oczu, faktycznie mogą przypominać rozgałęzione kurze łapki i choć potoczna nazwa nie jest zbyt przyjemna… o kurzych łapkach kobiety mogą rozprawiać godzinami! Zatem jak się pozbyć zmarszczek wokół oczu i czy w ogóle jest to możliwe? Jedną z metod na powstrzymanie procesu pogłębiania się zmarszczek mimicznych okolic oczu, jest przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja. Prawdą jest, że wraz z upływem lat, delikatna i cienka skóra okalająca oczy traci elastyczność i szybciej ulega procesowi starzenia się, a kurze łapki niestety nie pomogą w zachowaniu promiennego, młodzieńczego wyglądu. Na tworzenie się zmarszczek wokół oczu ma wpływ nie tylko wiek, ale także mimika twarzy, nieodpowiednie nawodnienie organizmu, sposób odżywiania oraz skłonność do używek. Faktem jest, że te charakterystyczne zmiany wcześniej czy później pojawiają się u każdego, u niektórych szybciej, a u innych później – także geny mają tu spory udział, ponieważ zdarzają się sytuacje, kiedy kurze łapki pojawiają się już u osób przed 30. rokiem życia!

kurze łapki

Jak pielęgnować skórę wokół oczu – zabiegi anti-aging

Dopóki na skórze nie uwidaczniają się charakterystyczne dla wieku zmiany, niewiele osób prawidłowo i starannie poddaje skórę zabiegom pielęgnacyjnym. Częstym błędem jest także dobór kosmetyków niewłaściwych dla rodzaju cery i niedostawanych do wieku. Bywa, że część osób traktuje obszar skóry na twarzy „całościowo”, stosując jeden kosmetyk na całej powierzchni – włącznie ze skórą wokół oczu, a jak wiadomo ta wymaga zupełnie innej pielęgnacji i subtelnego traktowania. Przydatnym zabiegiem jest także codzienny masaż skóry wokół oczu, który świetnie rozluźnia mięśnie i poprawia ukrwienie skóry, a co za tym idzie powoduje naturalny lifting skóry bez użycia skalpela!

Zmiany wokół oczu to nie tylko kurze łapki, ale także opuchlizna, zasinienie i inne zmiany barwnikowe, dlatego wybierając odpowiednie kosmetyki do ochrony i pielęgnacji tej wyjątkowej sfery, należy zwrócić uwagę na to co dany kosmetyk oferuje i jaki problem pomoże nam zniwelować. Niestety rozprawianie godzinami o tym, jak się pozbyć zmarszczek wokół oczu nie pomoże bez kosmetycznego wsparcia i składników, takich jak: kwas hialuronowy, koenzym Q10, peptydy, retinol, witamina C, kompleksy roślinne bogate we flawonoidy i tanoidy. Ponadto warto także zwrócić uwagę na to czy kosmetyk posiada badania i jest bezpieczny dla skóry wokół oczu. Oprócz kosmyków w postaci kremu czy żelu, możemy spotkać także płatki pod oczy i maseczki, które cieszą się równie dużą popularnością. Są to zabiegi, które wymagają wygospodarowania odrobiny czasu, ale w zamian przynoszą także relaks i odprężenie.

Jak pozbyć się kurzych łapek? Medycyna estetyczna na ratunek!

Pielęgnacja z użyciem właściwych kosmetyków i traktowanie okolic oczu ze szczególną czułością, to zapewne te z metod, które mają wpływ na pohamowanie procesu starzenia i uwidaczniania się kurzych łapek, lecz nie jedyne… Z pomocą przychodzą także inne, bardziej profesjonalne zabiegi, których nie przeprowadzimy samodzielnie w domowym zaciszu, a w specjalistycznych gabinetach odnowy. Medycyna estetyczna świętuje triumf, a z jej dobrodziejstw korzysta coraz więcej osób. W tej dziedzinie najpopularniejszymi zabiegami są oczywiście te z użyciem botoksu – toksyny botulinowej. Wstrzykiwanie botoksu w skórę, działa nie tylko bezpośrednio na wygładzenie kurzych łapek, ale i zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, co jest kuszącym argumentem dla wielu pacjentów korzystających z usług gabinetów medycyny estetycznej.

Zabieg nie trwa długo i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony osoby zainteresowanej, jedyne co ogranicza w jakikolwiek sposób pacjenta, to postępowanie po zabiegu – po wstrzyknięciu botoksu przez kilka dni konieczne jest przestrzeganie zasad, które mają gwarantować utrzymanie pożądanego efektu. Jednak na ten trzeba poczekać, ponieważ na skórze uwidacznia się dopiero po kilku dniach od wizyty w gabinecie i nie jest stały – dla podtrzymania efektu konieczne jest powtórzenie zabiegu! Innym równie polecanym i skutecznym, jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, którego zadaniem jest pobudzenie komórek skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny – mają one wpływ na zachowanie elastyczności i jędrności skóry pod oczami i tym samym redukcję kurzych łapek. Zabieg z użyciem lasera, w odróżnieniu od botoksu przynosi długotrwałe efekty.

Autor: tech.farm. Anna Bawer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*