Dieta w chorobie nowotworowej – Supportan DRINK

Człowiek zmagający się z nowotworem potrzebuje nie tylko leków i wsparcia najbliższych, ale również odpowiedniej diety. Bez tego elementu powrót do zdrowia może być bardzo utrudniony lub nawet niemożliwy!

Żywienie kliniczne – pomoc w odżywianiu chorego organizmu

W trakcie walki z nowotworem często tradycyjne żywienie jest po prostu fizycznie niemożliwe – chorobie towarzyszy zespół wyniszczenia nowotworowego, a wraz z nim pojawić się może jadłowstręt, zaburzenia połykania, nudności, wymioty. Wszystko to składa się na spadek wagi, który w przypadku osoby chorej może być naprawdę niebezpieczny!

Odpowiedzią na problemy z żywieniem chorujących na nowotwory jest żywienie kliniczne. Zazwyczaj stanowi ono istotną część terapii w przypadku pacjentów onkologicznych, ponieważ jest jedynym sposobem na dostarczanie im niezbędnych elementów odżywczych: energii, elektrolitów, białka, witamin i innych.

Najdogodniejszą formą żywienia klinicznego jest zawsze droga doustna – o ile oczywiście pozwala na to stan pacjenta. Ten sposób podawania pokarmu jest najmniej inwazyjny, a przez to też najprostszy.

Supportan DRINK – skoncentrowana moc składników odżywczych

W żywieniu klinicznym pokarmy zazwyczaj przyjmują postać płynów, ponieważ pacjentowi klinicznemu dużo łatwiej jest przyjąć napój. Skoncentrowane w płynnej formie składniki odżywcze mogą uzupełniać regularną dietę lub być jedynymi posiłkami chorego.

Supportan DRINK to napoje przeznaczone dla pacjentów onkologicznych. W każdej butelce (200 ml) znajduje się aż 300 kcal, w tym: 13,4 g tłuszczów, 23,2 g węglowodanów, 20 g białka, 3 g błonnika oraz witaminy i inne składniki mineralne.

Tym samym Supportan DRINK stanowi kompletną wysokoenergetyczną i bogato białkową dietę – tak ważną w terapii pacjentów onkologicznych oraz osób, które z innych powodów nie są w stanie dostarczać swojemu organizmowi odpowiednich dawek elementów odżywczych.

Supportan DRINK powinien być stosowany pod nadzorem lekarza, który pomoże w określeniu odpowiednich dla pacjenta porcji i będzie nadzorował przebieg całej terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*