Jakie naturalne substancje przyspieszają spalanie tłuszczów?

Efektywna utrata wagi polega na spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Wiele diet powoduje jednak, że w pierwszej fazie odchudzania traci się wodę, a nie tłuszcz. Istnieją naturalne substancje, które przyspieszają metabolizm tłuszczów w organizmie. Co się zalicza do ich grona?

Jak przebiega spalanie tłuszczu?

Najszybciej można tracić tkankę tłuszczową, regularnie trenując. Aktywność fizyczna powoduje, że z organizmu uwalniane jest ciepło, a to przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Nie tylko poprzez ćwiczenia można spalać tłuszcz, ale także poprzez wprowadzanie do organizmu wraz z pożywieniem substancji powodujących podobne zjawisko. Nazywane są one termogenikami i są niezbędne dla organizmu człowieka, aby zachodziła w nim prawidłowa przemiana materii. Znajdziemy je w owocach i warzywach bogatych w błonnik, witaminę C i cenne dla zdrowia człowieka składniki mineralne.


Co przyspieszy metabolizm?

Produkty termogeniczne pochodzenia naturalnego podkręcają metabolizm organizmu i przyspieszają tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Należą do nich między innymi herbata – odmiana czerwona i zielona, kawa, papryka chili, curry, imbir, czy ocet jabłkowy.

Herbata zawiera polifenole odpowiedzialne za spalanie tkanki tłuszczowej i będące najsilniejszymi przeciwutleniaczami, które wzmacniają system immunologiczny człowieka i usuwają wolne rodniki. Wbrew pozorom, codzienna, poranna kawa nie tylko świetnie smakuje, ale i pomaga w stymulacji procesu spalania tłuszczu. Kofeina zawarta w niej pobudza organizm do działania, zwiększając wydzielanie noradernaliny, która powoduje, że komórki ciała przestają gromadzić tłuszcz, a spalają go dostarczając organizmowi energii.

Do naturalnych termogeników zalicza się również papryczkę chili i inne przyprawy, m.in. curry czy kurkumę. Systematycznie ich spożywanie poprawia krążenie i usprawnia trawienie. Przyspieszają one tempo metabolizmu nawet o 25 proc.

Wszechstronne działanie prozdrowotne wykazuje ocet jabłkowy, który oczyszcza przewód pokarmowy, działa detoksykacyjnie i przywraca równowagę w gospodarce tłuszczowej.

Zaleca się ponadto zwiększenie ilości wypijanej codziennie wody – powinniśmy pić jej co najmniej 2 litry, najlepiej wody niskomineralizowanej lub strukturowanej. Woda ma bezpośredni wpływ na tempo przemiany materii. Dzięki jej piciu zmniejszamy łaknienie, mniej jemy i nie przybieramy na wadze. Woda oczyszcza organizm z toksyn, co ma znaczenie dla utrzymania właściwej kondycji zdrowotnej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*