Catering dietetyczny – o czym musisz wiedzieć przed zdecydowaniem się na usługę?

Każdemu z nas zależy na zachowaniu zdrowia na długie lata. Niestety, nie zawsze liczymy się z koniecznością prowadzenia odpowiednio zbilansowanej diety. Przygotowywanie odżywczych i smacznych posiłków pochłania bowiem spore ilości czasu. Trudno zaś odszukać osoby cierpiące na jego nadmiar. Niektórzy zaś zwyczajnie nie przepadają za gotowaniem. Na szczęście takim osobom z pomocą przychodzi catering dietetyczny. 

Na jakiej diecie Ci zależy?

Każdy, kto decyduje się na skorzystanie z usług cateringu dietetycznego, musi zdawać sobie sprawę z kilku kwestii. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że catering dietetyczny oferuje zazwyczaj możliwość skorzystania z kilku rodzajów diety. Przeważnie możemy skorzystać z diety tradycyjnej czy wegetariańskiej. Coraz więcej firm cateringowych decyduje się również na wprowadzenie do swojej oferty diety wegańskiej. Nie brakuje także cateringów, które oferują dietę opartą na produktach o niskim indeksie glikemicznym.

Warto również pamiętać o tym, że dieta pudełkowa na dowóz może zawierać różne warianty posiłków. Niektórzy są bardzo przyzwyczajeni do spożywania poobiednich deserów. Z tego też względu wiele firm oferuje możliwość zamówienia deseru. Należy jednak uiścić za niego dodatkową opłatę pieniężną. Jeżeli wybraliśmy już konkretny catering dietetyczny, z którego usług chcemy skorzystać, musimy bezwzględnie zastanowić się nad wyborem diety. Przed wybraniem konkretnej opcji będziemy mieli oczywiście możliwość sprawdzenia ceny posiłków opartych na poszczególnych dietach. Trzeba bowiem przyznać, że dieta wegańska jest zazwyczaj nieco droższa niż dieta tradycyjna. 

Zdecyduj się na ilość posiłków oraz wybierz kaloryczność. 

Jeżeli decydujemy się na dietę pudełkową, musimy zastanowić się nad tym jak wiele posiłków chcemy spożywać. Przeważnie cateringi dietetyczne oferują dietę opartą na czterech posiłkach. Jeżeli to dla nas za mało, możemy zdecydować się na wariant pięciu posiłków. Dla niektórych jednak obie opcje nie są odpowiednie. Na szczęście możliwe jest również zamawianie trzech posiłków dziennie. Nie ulega wątpliwości, że jest to rozwiązanie najbardziej korzystne pod względem finansowym.

To zatem dobra opcja dla osób, które cenią sobie oszczędny tryb życia. Trzeba również starannie wybrać kaloryczność diety. Jeżeli zależy nam na redukcji naszej wagi, warto zdecydować się na dietę o niższej kaloryczności. Jeśli jednak chcemy przytyć, dobrym rozwiązaniem będzie dieta pudełkowa o stosunkowo dużej kaloryczności. Jeżeli chcemy zaś utrzymać obecną wagę, postarajmy się wybrać dietę opartą o posiłki o standardowej kaloryczności.

Przy wyborze kaloryczności należy również wziąć pod uwagę swój wiek, płeć oraz to jak dużo czasu dziennie poświęcamy na uprawianie sportu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że im wyższa kaloryczność wybranej przez nas diety, tym wyższa cena. Zanim skorzystamy z usług jakiejś firmy cateringowej, przejrzyjmy oferty przynajmniej kilku z nich. Dzięki temu porównamy ceny oraz opinie, co pozwoli nam na wybranie najlepszego naszym zdaniem cateringu dietetycznego. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach – PrimaFoodCatering.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*