Kiedy i kto powinien zastanowić się nad możliwością skorzystania z cateringu dietetycznego?

Słowo dieta niemal zawsze jest interpretowane w kontekście redukcji masy ciała osoby, która na nią przechodzi. Tymczasem niekoniecznie pojęcie to musi być równoznaczne z takim dobraniem jadłospisu, by sprzyjał on chudnięciu. Dlatego catering dietetyczny, w ramach którego realizowana może być popularna dieta pudełkowa, wcale nie jest kierowany wyłącznie do tych osób, które chciałby stracić zbędne kilogramy, choć i one mogą znaleźć odpowiedni program dla siebie.

Catering dietetyczny dla odchudzających

Jednym z celów, jakie można realizować z wykorzystaniem cateringu dietetycznego, jest odchudzanie się. Nie powinno się chudnąć zbyt szybko, ponieważ mogłoby to odbić się negatywnie na organizmie człowieka.

Najważniejsze, to dobrze zbilansowana dieta, która będzie niskokaloryczna, będzie zawierać dużą dawkę białek, a niewielką węglowodanów czy nasyconych tłuszczy. Dzięki odpowiedniemu opracowaniu przez dietetyków cateringu dietetycznego, każdy kolejny posiłek może przybliżać osobę odchudzającą do celu, jakim jest osiągnięcie pożądanej wagi. Z drugiej strony dostarczy jej wszystkich niezbędnych składników odżywczych, by organizm prawidłowo funkcjonował.

Leczenie nadwagi i otyłości nie jest prostym zadaniem. Wymaga od osób chcących stracić na wadze wiele samodyscypliny, ale i znajomości różnych kwestii związanych z kalorycznością spożywanych produktów i zawartości w nich białka, węglowodanów i tłuszczy. Wiele przypadków otyłości wynika z utrwalonych od dzieciństwa złych nawyków żywieniowych i spożywania posiłków w nadmiernych ilościach. Zdecydowanie się wówczas na catering dietetyczny pozwoli na ograniczenie porcji i zmianę nawet z dnia na dzień dotychczasowych przyzwyczajeń. Można bez wysiłku się zdrowo odżywiać, gdy posiłki dietetyczne, niskokaloryczne są dostarczane pod drzwi w wygodnych pudełkach, jakie można zabrać ze sobą do pracy czy nawet na trening na siłownię.

Racjonalne odżywianie z dietą pudełkową

Dzięki zdecydowaniu się na catering dietetyczny osoby mocno zaangażowane w swoją pracę, które zwyczajnie w pewnym okresie swojego życia mogą nie mieć wystarczająco dużo czasu na gotowanie kolejnych posiłków dla siebie i swojej rodziny, mogą skorzystać z diety pudełkowej dla całej rodziny, jaką oferuje w Polsce na przykład https://www.dietific.pl/warszawa/.

Przy zamówieniu rodzinnego cateringu dietetycznego można otrzymywać gotowe do spożycia posiłki – to zwykle pięć zdrowych, pełnowartościowych dań z zestawów, jakie opracowują kucharze pod okiem dietetyków. Potrawy dostarczane są w wygodnych pudełkach i czasem wymagają jedynie podgrzania, by móc je od razu spożywać. Eliminuje to konieczność planowania zakupów spożywczych, sprzątania po jedzeniu czy też gotowania.

Catering dietetyczny sposobem na odżywanie dla osób z ograniczeniami żywieniowymi

Dieta pudełkowa będzie odpowiednim sposobem na zapewnienie codziennych, odpowiednich posiłków dla osób, które cierpią z powodu różnych ograniczeń żywieniowych. Zalicza się do nich nietolerancje pokarmowe, alergie czy problemy zdrowotne wykluczające możliwość jedzenia bez żadnych ograniczeń. Dotyczy to osób uczulonych lub nietolerujących laktozy czy nawet wszystkich produktów zawierających składniki mleka, jak i mających alergię na gluten, jajka i tym podobne. Przygotowywanie posiłków np. w przedszkolu dla dzieci z różnymi alergiami jest poważnym wyzwaniem dla przedszkolnej kuchni. Łatwiej zapewnić im odpowiednie posiłki w ramach cateringu dietetycznego, który będzie właściwie dostosowany do ich wieku, wymagań żywieniowych i ograniczeń z tym związanych.

Co ciekawe, catering dietetyczny może być z powodzeniem wykorzystywany w przypadku osób borykających się z poważnymi zaburzeniami odżywiania, wśród których mówi się o anoreksji i bulimii.

Należy podkreślić, że catering dietetyczny opracowany jest przez dietetyków, czyli specjalistów z zakresu prawidłowego żywienia, którzy dostosowują dietę i jej składniki do indywidualnych potrzeb odbiorców, jak ma to miejsce w przypadku wrocławskiego cateringu dietetycznego – https://www.dietific.pl/wroclaw/. W tym przypadku o konstruowanie diety dla odbiorców z ograniczeniami żywnościowymi dba dietetyk i technolog żywności, a zalecenia ekspertów realizuje profesjonalny kucharz. Dzięki temu wszystkie posiłki umieszczane w pudełeczkach są dobrze zbilansowane i dopasowane do potrzeb nawet takich wymagających uwagi klientów.

Catering dietetyczny w wersji dla sportowców

Ciekawą grupą docelową, która z powodzeniem i z korzyścią dla siebie może korzystać z cateringu dietetycznego, są sportowcy – początkujący i profesjonaliści. Osoby aktywne fizycznie muszą dostarczać do organizmu odpowiednie składniki odżywcze, we właściwej, zalecanej dla siebie dawce. Profesjonalny dietetyk może opracować dietę dla sportowców i dostarczać pełnowartościowe posiłki w pudełkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*