Zagraniczne wakacje a ubezpieczenie od koronawirusa (Covid-19)

Wirus Covid-19 wciąż nie daje za wygraną i mimo wprowadzenia wielu restrykcji nadal sieje żniwo, w związku czym przed wyjazdem wakacyjnym warto zapoznać się z ofertami agencji ubezpieczeniowych i zabezpieczyć się przed ewentualnym zagrożeniem. Ryzyko zakażenia, konieczność leczenia hospitalizacyjnego poza granicami kraju czy problemy z powrotem do domu to obawy, z którymi musi liczyć się każdy planujące wakacje zagraniczne. Nie w każdym kraju wystarczy EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w związku z czym warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie od koronawirusa.

Ubezpieczenie od Covid-19 – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zdecydujecie się na zagraniczne wakacje warto zabezpieczyć się przed ewentualnym zagrożeniem i wykupić dodatkowe ubezpieczenie od koronawirusa – tylko jakie? Przed podpisaniem umowy należy przeanalizować oferty od kilku agencji ubezpieczeniowych i dokładnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi na wypadek zakażenia koronawirusem. W wielu wzorach umów turystycznych ubezpieczyciele ze względu na ryzyko poniesienia zbyt dużych kosztów wyłączyli swoją odpowiedzialność w przypadku panującej epidemii, jednakże część towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się na przeciwstawny ruch, czyli objęcie ochroną zdarzeń, które mogą wyniknąć podczas panującej pandemii.

ubezpieczenie covid

Dzięki skrupulatnej analizie i konsultacji z przedstawicielami ubezpieczeniowymi każdemu zainteresowanemu uda się dokonać najlepszego wyboru polisy turystycznej. Przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym należy zwrócić uwagę nie tylko na wyłączenie odpowiedzialności w przypadku ryzyka zakażeniem koronawirusem, ale również na ogólne warunki zawieranej umowy. W związku z tym, iż leczenie koronawirusa poza granicami kraju, czy powrót do Polski może liczyć się z dużymi kosztami to niezwykle ważnym aspektem jest odpowiedni zakres pokrycia kosztów ewentualnego leczenia (tzw. suma ubezpieczenia) wraz z usługą assistance. W przypadku niskiej suma ubezpieczenia od koronowirusa w momencie wystąpienia problemów zdrowotnych różnica w kosztach będzie musiała zostać pokryta przez podróżującego.

Karta EKUZ a koronawirus

EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest prawnym potwierdzeniem do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń medycznych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub EFTA tj.: Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii zostaniemy przyjęci całkowicie bezpłatnie. Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia przez pojęcie „niezbędnego leczenia medycznego” traktuje się wysoką temperaturę, kaszel, ból gardła, leczenie stłuczeń i urazów, dializy oraz terapię tlenową – co najważniejsze podejrzenie koronawirusa również podlega pod tę definicję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*