Ubezpieczenie zdrowotne dla członków rodziny – o czym pamiętać podpisując umowę ubezpieczeniową?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje prawo do korzystania z prywatnych placówek medycznych – przychodni, klinik czy szpitali. Wysoka dostępność do lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych i zabiegów sprawia, że coraz chętniej korzystamy z prywatnych ubezpieczeń. W ten sposób nie tylko zyskujemy wysokiej jakości opiekę medyczną, ale także unikamy niekończących się kolejek.

Pakiet rodzinny – kogo obejmuje?

Pakiet rodzinny ubezpieczenia zdrowotnego może objąć członków najbliższej rodziny, a więc przede wszystkim małżonka i dzieci. Najmłodsi są objęci ubezpieczeniem do 18 lub do 26 roku życia (jeżeli mają status studenta). Prywatne bezpiecznie zdrowotne dla członków rodziny przede wszystkim daje nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki polisie wiemy, że w razie czego szybko dostaniemy się do dobrego specjalisty.

Ubezpieczenie dla rodziny – co zawiera?

Oferty poszczególnych ubezpieczycieli bywają różne. Firmy ubezpieczeniowe udostępniają klientom wykaz świadczeń gwarantowanych i warto się z nim zapoznać przed podjęciem decyzji. Przykładowo pakiet rodzinny Pełnia Zdrowia Direct firmy SIGNLA IDUNA obejmuje m.in. konsultacje z lekarzami specjalistami, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne oraz pakiet assistance medyczny. Świadczenia są realizowane w ponad 400 placówkach medycznych na terenie kraju. Co szczególnie ważne w przypadku rodzin, pakiet obejmuje refundowane wizyty pediatryczne w domu ubezpieczonego.

O czym pamiętać przed podpisaniem umowy?

Najpierw warto przyjrzeć się mapie placówek, aby sprawdzić, gdzie w swojej okolicy będziemy mogli korzystać z opieki medycznej. Sprawdzamy przede wszystkim lokalizację, ale także zakres usług i opinie o specjalistach. W dużych miastach możemy zwykle przebierać wśród placówek, ale w mniejszych sytuacja może być zupełnie inna, dlatego tego punktu nie należy pominąć. Na zakres usług współpracujących placówek należy spojrzeć pod kątem własnych potrzeb. Przede wszystkim trzeba się zastanowić z jakich usług najczęściej korzystamy, co jest dla nas kluczowe i porównać je z ofertą firmy. Nie można też pominąć kwestii finansów – liczymy koszty ubezpieczenia w skali roku i zastanawiamy się, czy jest w zasięgu naszych możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*