Spokojny sen – suplementy ułatwiające zasypianie

Śnisz o spokojnym śnie? Cóż, we współczesnym społeczeństwie wiele osób ma podobne dolegliwości. Szybki tryb życia, zła dieta, brak aktywności fizycznej – wszystko to powoduje problemy z zasypianiem. Na szczęście można sobie z nimi poradzić, sięgając po wymienione poniżej suplementy diety i stosując się do kilku praktycznych porad.ZMAX Allnutrition to odżywka o starannie dobranym składzie, w którym można znaleźć m.in. magnez i cynk. Obecność tych dwóch minerałów decyduje o tym, że ZMAX Allnutrition doskonale nadaje się jako wsparcie w zasypianiu. Usypiające właściwości cynku i magnezu zostały udowodnione w jednym z badań wykonanych we Włoszech, w trakcie których podawano grupie kontrolnej suplement zawierający właśnie te dwa składniki. Po kilku dniach  jego przyjmowania jakość i długość snu poprawiły się w sposób zauważalny.

Magnez jest minerałem o działaniu uspokajającym, który koi nerwy i wyraźnie przyspiesza zasypianie. Ponadto jego rola polega na regulowaniu stężenia melatoniny w organizmie, czyli hormonu odpowiadającego w dużej mierze za jakość snu. Jednocześnie należy on do grona składników, których często brakujące w diecie przeciętnej Polki, dlatego jego suplementacja jest tak istotna. Z kolei cynk znajdujący się w ZMAX Allnutrition poprawia pracę mózgu i stabilizuje gospodarkę hormonalną, czego efektem jest głębszy i spokojniejszy sen.

GABA Allnutrition

Suplement diety GABA Allnutrition pełni funkcję neuroprzekaźnika, który wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego. Działanie zawartego w nim składnika – kwasu gamma-aminomasłowego – polega na redukcji pobudzenia organizmu, czyli w praktyce jego uspokojeniu, odprężeniu. Łatwo więc dojść do wniosku, że GABA Allnutrition jest specyfikiem o właściwościach obniżających napięcie, który pozytywnie wpływa na samopoczucie i wspiera regenerację. Suplement nie tylko uspokaja i przyspiesza zasypianie, ale również reguluje ciśnienie tętnicze.

Suplement diety GABA Allnutrition powinien Cię zainteresować w szczególności, jeśli prowadzisz dynamiczny tryb życia. Praca po godzinach, ciężkie treningi, męcząca opieka nad dziećmi – niezależnie od rodzaju Twojej aktywności preparat bazujący na kwasie gamma-aminomasłowym ukoi Twoje nerwy i poprawi jakość snu. Poza tym GABA Allnutrition korzystnie wpływa na samopoczucie, niwelujące uczucie stresu i poprawiając odporność organizmu.

Znaleźć przyczynę problemu

Choć suplementy diety są skutecznym sposobem na poprawę snu, to aby pozbyć się problemów z zasypianiem, należy wyeliminować ich źródło. Może być nim np. łóżko słabej jakości, brak aktywności fizycznej, zła dieta, niedobór płynów czy nieregularny tryb życia. Przyczyn może być wiele, dlatego należy we własnym zakresie je zdiagnozować i spróbować im zaradzić, tak aby pozbyć się problemów na stałe i aby nie powróciły w momencie, gdy zaprzestanie się brania suplementów diety.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.sfd.pl

Polecamy również kompendium wiedzy nt. BiałkaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*