Metody pozbycia się cellulitu

Problem cellulitu dotyczy milionów kobiet na całym świecie. Statystyki mówią, że nawet 80% kobiet, może narzekać na tą mało komfortową dolegliwość, która wprawia w zakłopotanie przy każdej okazji, kiedy kobieta chce pokazać się w skąpym stroju. Cellulit nie jest problem, który dotyczy wybranej grupy wiekowej – dotyka on osób w każdym wieku, a wynika z zaburzeń mikrokrążenia, jak również ze zmian w komórkach tłuszczowych, a także tkance łącznej.

Pomarańczowa skórka?

Cellulit bardzo często określany jest mianem pomarańczowej skórki. Jak już zostało wspomniane, problem dotyczy kobiet. Cellulit nie pojawia się u mężczyzn głównie z tego względu, że ich skóra jest grubsza i przy tym jeszcze znacznie twardsza. Grudki podskórne pojawiają się najczęściej na udach, pupie i łydkach. W przypadku wielu kobiet, problem pojawia się także na brzuchu i ramionach.

Jak walczyć?

Cellulit jest dolegliwością, z którą jak najbardziej można walczyć. Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie metody walki, okazują się być skuteczne w przypadku każdej kobiety. Dodatkowo, na efekty niektórych działań czekać należy naprawdę bardzo długo, szczególnie jeśli są to metody typowo domowe, nie poparte żadnymi badaniami lekarskimi. Zdecydowanie najskuteczniejszymi sposobami walki z cellulitem są zabiegi, z których korzystać można w salonach kosmetycznych, ewentualnie w gabinetach dermatologicznych. Zabiegi laserowe skutecznie eliminują problem cellulitu, ale problem tkwi jednak w tym, że są one dosyć drogie. Nie wszystkich na nie stać, zważywszy na to, że problem cellulitu dotyczy również zwyczajnych osób, a nie samych bogaczy. Cellulitu nie da się wyeliminować wykorzystując ku temu wyłącznie kremy antycellulitowe. Owszem, mogą one przynieść oczekiwany efekt, ale tylko wtedy, gdy działania będą połączone z innymi. Pamiętajcie również, że problem cellulitu nie dotyczy tylko osób otyłych. Nawet osoba bardzo szczupła może mieć z tym problem, a szczególnie, jeśli prowadzi siedzący tryb życia czy też stosuje nieodpowiednią dietę. Specjaliści twierdzą, że cellulit doskonale rozwija się także podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Zmień styl swojego życia

Siedzący tryb życia wydatnie przyczynia się do powstawania cellulitu, a wcale nie trzeba wiele zachodu, by odmienić swoje życie pod tym względem. Pamiętajcie, że każdy rodzaj ruchu działa wyłącznie pozytywnie. Nie musisz uprawiać sportów wyczynowo, nie musisz bardzo mocno się angażować w sport. Zapisz się na kurs tańca, wybieraj się na spacery po okolicy, zacznij jeździć na rolkach czy też rowerze. Żadna z wymienionych czynności nie wymaga od ciebie ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, a z pewnością wpłynie wyłącznie w sposób pozytywny na funkcjonowanie organizmu. Przecież sport to samo zdrowie. Staraj się pić dużo wody. Dostarczając jej około 2,5 litra dziennie, dajesz organizmowi możliwości pozbywania się toksyn. Wątroba może je wyeliminować, jeśli człowiek wypije co najmniej taką porcję płynów każdego dnia.  Duża ilość wody jest tutaj niezbędna. Staraj się unikać stresów, chociaż przy aktualnym tempie życie nie jest to najłatwiejsze zadanie. Próbuj się zrelaksować, kiedy tylko masz ku temu możliwość. Rozluźnienie mięśni dobrze wpłynie na funkcjonowanie Twojego ciała. Warto wyeliminować ze swojego życia szkodliwe używki, a szczególnie papierosy. Związki chemiczne, które zawarte są w papierosach w sposób znaczący pogłębiają cellulit, a także dodatkowo niszczą kolagen. Zmień swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Jadanie na mieście i częste sięganie po fast foody to idealne warunki dla szybkiego rozwoju cellulitu. Takie posiłki wpływają negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu człowieka, staraj się zatem ich unikać. Przerzuć się na zdrowe gotowanie i samodzielnie przygotowane posiłki. Nawet najbardziej zapracowani powinni znaleźć te kilkadziesiąt minut na przygotowanie zdrowych dań. Składniki, które warto jest całkowicie wykluczyć ze swojego codziennego menu to m.in. cukier, kawa czy też białe pieczywo. Przy nadmiernym sięganiu po nie, gwarantowane jest odkładanie się w tkance tłuszczowej szkodliwych toksyn.

Domowe metody

Każda kobieta, która ma problem z cellulitem, jak najbardziej może w domu, całkowicie samodzielnie korzystać z pewnych zabiegów, które będą pomocne przy walce z problemem. Prostą kuracją, która w dużej mierze wspomoże Twoją walkę z cellulitem jest naprzemienne polewanie ciała wodą – zimną i ciepłą. Tym sposobem usprawnisz krążenie krwi i wydatnie zmniejszysz cellulit. Oczywiście woda ma być ciepła, a nie gorąca. Należy tutaj uważać, by nie doprowadzić do oparzenia skóry. Podczas kąpieli czy też pod prysznicem warto jest korzystać ze specjalnej rękawicy do masażu. Kupisz ją w większości drogerii. Masując rękawicą te miejsca, w których widoczny jest cellulit, doprowadzisz do zmniejszenia ilości grudek, a tym samym usprawnisz krążenie krwi. Z drugiej strony wspomnieć należy, że kąpiele w gorącej wodzie mogą mieć odwrotny wpływ – zmniejszają sprężystość skóry przez co cellulit staje się jeszcze większy. Z cellulitem doskonale walczyć można poprzez dodawanie do kąpieli olejków np. rozmarynowego czy też jałowcowego.

 {:PAGE_BREAK;:}

Walkę z cellulitem można wspomagać pijąc każdego dnia filiżankę lub dwie, zielonej herbaty. Tym sposobem organizm oczyszczany jest z toksyn. Tymczasem, ilość toksyn w organizmie poważnie zwiększa się zażywając leki przeciwbólowe. Część tych toksyn odkładana jest w tkance tłuszczowej, a to prowadzi do powstawania cellulitu.

Samodzielnie przygotować możesz w domu odpowiedni peeling, które pomoże walczyć z cellulitem. Dodaj kawę drobnomieloną do balsamu, a następnie tak przygotowaną mieszkankę rozprowadź na nogach lub w innych miejscach, gdzie zauważysze problem cellulitu. Warto jest podczas stosowania takiej kuracji nogi owinąć folią aluminiową i przykryć się kocem, a wtedy kuracja będzie dużo skuteczniejsza.

Nowoczesne metody

To jakie działania należy podjąć w zakresie walki z cellulitem jest uzależnione przede wszystkim od jego stadium. Czasami okazuje się, że jedyny ratunek pozostaje w nowoczesnych metodach walki, dzięki którym skutecznie udaje się wyeliminować nawet najbardziej zaawansowane stadium pomarańczowej skórki. Większość salonów kosmetycznych i SPA, posiada już w swojej ofercie zabiegi usuwania cellulitu z pomocą specjalistycznych urządzeń. Wśród szczególnie modnych metod, wymienić należy kawitację ultradźwiękami o niskiej częstotliwości. W przypadku tej metody, drgania mają skutecznie eliminować tkankę tłuszczową, a przy tym wszystkim nie uszkadzać skóry. Ważnym plusem tego zabiegu jest jego bezbolesność, a także brak efektu jojo, który przecież jest zmorą milionów kobiet, które walczą z otyłością. Inne polecana metoda to zastosowanie lasera, którego zadaniem jest poprawianie napięcia mięśni i samego krążenia. Tym sposobem organizm oczyszczany jest m.in. z toksyn. Inne ciekawe zabiegi, jakie proponują salony SPA to m.in. termoterapia czy presoterapia. Zanim zdecydujesz się na konkretny zabieg, wpierw spróbuj jak najwięcej się o nim dowiedzieć. Sprawdź czy rzeczywiście jest to skuteczny sposób na walkę z cellulitem, bo wcale tak być nie musi. Czasami salony SPA oferują cudotwórcze zabiegi, które mają przywrócić skórze odpowiedni wygląd – niestety, ale w wielu przypadkach będzie to zwyczajny chwyt reklamowy, który ma przyciągnąć jak największą liczbę klientek.

Polecanym zabiegiem jest jeszcze fala akustyczna. Metoda jest innowacyjna i skutecznie usuwa cellulit. Fala akustyczna prowadzi do rozpadu kolagenu, uwalnia skórę od komórek tłuszczowych.  Fala akustyczna jest bezbolesna i w żaden sposób nie prowadzi do uszkodzenia skóry. Ważnym plusem metody jest to, że okazuje się ona być skuteczna w przypadku wszystkich pacjentów, niezależnie od stadium rozwoju cellulitu. Dodatkowo, jest ona całkowicie bezpieczna, co powoduje, że metodę należy umieścić wśród najlepszych sposobów na walkę z cellulitem.

Najlepsza profilaktyka

W przypadku każdej dolegliwości zawsze najlepszym sposobem na radzenie sobie z nią będą odpowiednie działania profilaktyczne. Wprawdzie cellulit dotyka zdecydowanej większości kobiet, a sama walka z nim jest bardzo trudna, to mimo wszystko warto zastosować się do wytycznych, które umieszczone zostały w artykule. Nawet jeśli nie pozbędziesz się całkowicie problemu cellulitu, to chociaż ograniczysz jego skalę. Im w mniej zaawansowanym stadium znajduje się problem, tym łatwiej oraz szybciej będzie można w przyszłości wyeliminować ten problem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.