Co można robić na termach? Oto najlepsze formy spędzania czasu w kompleksie termalnym

Wyjazd na termy to dla większości z nas ekscytujące przeżycie – zwłaszcza, jeśli taki obiekt znajduje się daleko od domu. Warto dobrze wybrać kompleks termalny, aby móc spędzić w nim cały dzień i nie narzekać na nudę. Na szczęście w Polsce nie brakuje term, które oferują mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku – od dzieci, aż po seniorów. Zastanawiasz się, co można robić na termach? Przygotowaliśmy listę naszych ulubionych aktywności.

Relaksować się w ciepłej wodzie termalnej

Tym, po co większość osób jedzie na termy, jest chęć zaznania błogiego odpoczynku. I ten cel jak najbardziej można zrealizować dzięki kąpielom w wodzie termalnej, która ma wręcz wybitne właściwości relaksacyjne.

Pobyt na termach można szczególnie polecić osobom, które są zestresowane, przemęczone, mają bardzo odpowiedzialną pracę i czują, że rozładowują się im baterie. Już kilka godzin spędzonych w wodzie termalnej pozwala zregenerować organizm, zredukować stres i zapewnić zdrowy sen następnej nocy.

Zadbać o swoje zdrowie

Kąpiele termalne są coraz częściej zalecaną formą terapii wspierającej leczenie różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Gorąca woda o wysokim stężeniu minerałów wykazuje właściwości terapeutyczne w przypadkach m.in.:

  • Chorób układu krążenia (w tym nadciśnienia);
  • Chorób układu oddechowego;
  • Chorób kobiecych;
  • Chorób o podłożu reumatycznym;
  • Kontuzji ortopedycznych;
  • Problemów z kręgosłupem;
  • Nadwagi i otyłości;
  • Zaburzonego metabolizmu;
  • Zaburzeń psychicznych (stany depresyjne, nerwica, stres);

Pływać i uprawiać aquaaerobik

Termy to propozycja nie tylko dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Nie zapominajmy, że przede wszystkim są to atrakcyjne kompleksy basenowe, w których można uprawiać różne sporty wodne – w tym pływać czy ćwiczyć aquaaerobik.

Tę drugą formę aktywności szczególnie polecamy osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i wzmocnić mięśnie. Zajęcia z aquaaerobiku błyskawicznie spalają tłuszcz, nie obciążając przy tym stawów i kręgosłupa.

Szaleć na zjeżdżalniach

Oj tak, zjeżdżalnie i cała strefa rozrywkowa są tym, co szczególnie mocno przyciąga do kompleksów termalnych. Nowoczesne obiekty zaspokoją oczekiwania nawet szczególnie żądnych wrażeń gości – przede wszystkim młodych ludzi, którzy uwielbiają szaleć na zjeżdżalniach. To bardzo fajny pomysł na aktywne spędzenie całego dnia z dziećmi.

Skorzystać z sauny i poddać się zabiegom odnowy biologicznej

Kompleksy termalne oferują znacznie więcej niż tylko możliwość skorzystania z basenów. To prawdziwe centra relaksu i odnowy ciała. Do dyspozycji gości są różnego rodzaju sauny, w tym fińskie, parowe czy kabiny na podczerwień – często organizuje się w nich seanse relaksacyjne łączące w sobie elementy termoterapii, aromaterapii i muzykoterapii. Do tego dochodzi obszerna oferta zabiegów SPA & Wellness.

Termy BUKOVINA – w tym obiekcie nie sposób się nudzić!

Wszystkie opisane formy aktywności są dostępne w jednym z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w Polsce – Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Termy BUKOVINA to miejsce uwielbiane przez rodziny z dziećmi, ale też pary czy seniorów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, spędzając czas czy to na wodnych szaleństwach, czy relaksując się w jacuzzi, na leżance z hydromasażem, w basenie zewnętrznym itd.

Do dyspozycji gości term jest aż 20 basenów, kilka zjeżdżalni, rozbudowana strefa SPA z efektownym saunarium czy bogata oferta zabiegowa. Termy są położone w malowniczej Bukowinie Tatrzańskiej, pośród lasów, blisko Zakopanego, Doliny Chochołowskiej i innych atrakcji regionu.

Tym, co szczególnie wyróżnia Termy BUKOVINA, jest najwyższej jakości woda termalna, pozyskiwana z ujęcia znajdującego się na głębokości 2400 metrów. Jest to woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa, fluorkowa, charakteryzująca się mineralizacją wynoszącą 1593,2 mg/dm3, której średnia temperatura na wypływie wynosi 64,5 stopnia Celsjusza. Zawiera aż 28 najcenniejszych składników mineralnych, w tym sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl), potas (K), siarkę (S), magnez (Mg) czy chrom (Cr) i ma korzystny bilans jonowy – dzięki temu można ją określać mianem wody o potencjalnych właściwościach leczniczych.

Więcej o tym, co można robić w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/co-mozna-robic-na-termach-bukovina-sprawdz-najwazniejsze-atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*