TUSSAL ANTITUSSICUM

Wskazania TUSSAL ANTITUSSICUM

TUSSAL ANTITUSSICUM jest preparatem wykazującym właściwości przeciwkaszlowe, dlatego też zaleca się jego stosowanie przy zwalczaniu kaszlu o różnorodnej genezie.

Działanie TUSSAL ANTITUSSICUM

TUSSAL ANTITUSSICUM jako środek przeciwkaszlowy koncentruje się na usuwaniu kaszlu. Działa hamująco przede wszystkim na znajdujący się w rdzeniu przedłużonym ośrodek kaszlu. Ponadto stosowany w zalecanych dawkach nie oddziałuje na ośrodek oddechowy. Bromowodorek dekstrometorfanu szybko i w pełnej postaci przenika do przewodu pokarmowego. Preparat zaczyna działać już po upływie 15-30 minut od momentu zażycia. Efekty jego działania utrzymują się natomiast przez około 5-6 godzin. Bromowodorek dekstrometorfanu rozkładany jest w wątrobie, a wydalany z moczem.

Dawkowanie TUSSAL ANTITUSSICUM

– lek przeznaczony do zażywania doustnego
– w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się 2tabl./6-8h. Największą dawkę jaką można zażyć wynosi 8 tabl./24h.
Nie używać w przypadku uczulenia na bromowodorek dekstrometorfanu albo pozostałe składniki leku . Nie zaleca się także stosowania leku w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

Przeciwwskazania TUSSAL ANTITUSSICUM

– obserwuje się niewielką senność, zawroty głowy oraz zaburzenia jelitowo-żołądkowe, symptomy uczuleniowe