THERMO-RHEUMON

Wskazania THERMO-RHEUMON

THERMO-RHEUMON jest preparatem przeznaczonym do stosowania w przypadku zwyrodnienia stawów, reumatyzmu pozastawowego, schorzeń w obrębie tkanek miękkich okołostawowych i zaplenia nadkłykci.

Działanie THERMO-RHEUMON

THERMO-RHEUMON jest preparatem przeznaczonym do stosowania miejscowego. Należy do kategorii niesteroidowych leków przeciwzapalnych, których właściwości odpowiadają za łagodzenie dolegliwości bólowych i stanów zapalnych. Ma to miejsce dzięki zatrzymywaniu wydzielania prostaglandyn, zatrzymywaniu uwalniania substancji pełniących rolę mediatorów w procesie zapalnym, hamowaniu układu dopełniacza i zatrzymywaniu wydzielania hialuronidazy. Najwyższe stężenie preparatu we krwi obserwuje się po 12-24 godzinach od momentu użycia na skórę. Proces wydalania ma miejsce przede wszystkim dzięki aktywności nerek. Pozostała część wydalana razem z żółcią i kałem.

Dawkowanie THERMO-RHEUMON

– preparat przeznaczony do stosowania miejscowego
– zaleca się nakładanie niewielkiej ilości (przeważnie do 2 g) preparatu w miejscach będących źródłem bólu, lek należy wcierać aż do wyschnięcia, czynność zaleca się powtarzać x 3-4/24h
– zazwyczaj stosuje się preparat przez okres 14 dni.

Przeciwwskazania THERMO-RHEUMON

– najczęściej obserwuje się zaczerwienie skóry, uczucie pieczenia
– bardzo rzadko pojawiają się symptomy nadwrażliwości skórnej