TETRARATIO

Wskazania TETRARATIO

TETRARATIO wskazany jest do stosowania w reumatologii, w ramach leczenia sprawiających ból przykurczów mięśni. Ponadto wykorzystywany podczas terapii pomocniczej rehabilitacji czynnościowej.

Działanie TETRARATIO

TETRARATIO stanowi pochodną benzodiazepiny wykazujący silne właściwości odpowiadające za zwiotczenie mięśni szkieletowych. Ponadto uspokaja, łagodzi stany lękowe i bólowe oraz działa nasennie. Po zastosowaniu doustnym preparatu w szybkim tempie i niemalże w całkowitej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Obecność treści pokarmowych nie wpływa na proces wchłaniania leku. Pierwsze efekty działania preparatu obserwowalne są już po upływie 14 minut od czasu podania. Procesy metaboliczne tetrazepamu odbywają się w wątrobie. Proces wydalania ma miejsce przede wszystkim dzięki aktywności nerek (70%) i układu pokarmowego w mniejszej części (30%).

Dawkowanie TETRARATIO

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia zaleca się przy leczeniu ambulatoryjnym na początku 50 mg, później zwiększając co 24h o 25 mg aż do uzyskania dawki optymalnej nie przekraczającej 100 mg/24h; przy leczeniu szpitalnym również rozpoczyna się od dawki 50 mg/24h, ale można ją zwiększać aż do 150 mg/24h
– w przypadku dzieci powyżej 1 roku życia stosuje się dawkę 4 mg/kg mc./24h przyjmowane w 3 dawkach.
 

Przeciwwskazania TETRARATIO

– obserwuje się znudzenie, osłabienie, ograniczone napięcie mięśni, problemy z koncentracją, zaburzenia mowy, amnezja następcza, reakcje paradoksalne, objawy nadwrażliwości skórnej, dolegliwości jelitowo-żołądkowe, zaburzenia hematologiczne
– może dojść do uzależnienia od leku (fizycznego i psychicznego), a zaprzestanie jego przyjmowania może objawiać się zespołem abstynencyjnym.