REPARIL GEL N

Wskazania REPARIL GEL N

REPARIL GEL przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących z powodu obrzęków, krwiaków pourazowych i pooperacyjnych, problemów z krążeniem w żyłach w kończynach dolnych, bólów kręgosłupa wywołanych uciskiem korzeni nerwów rdzeniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, żylaków kończyn dolnych, rwy kulszowej.

Działanie REPARIL GEL N

REPARIL GEL jest preparatem o właściwościach przeciwobrzękowych i przeciwzapalnych, który działa miejscowo. Ponadto chroni żyły. Przepuszczalność błony naczyń włosowatych dzięki działaniu leku zostaje znormalizowana. Co więcej uszczelnieniu ulega śródbłonek kapilarów, a zmniejszeniu przesięk chłonki. Oprócz tego krążenie limfatyczno-żylne poprawia się. Z kolei w kończynach dolnych w żylakach nie ma miejsca już zastój krwi. REPARIL sprawia, ze szybciej są wchłaniane krwiaki pourazowe, przed których tworzeniem się również zabezpiecza. Wysoką skuteczność preparatu obserwuje się też w walce z obrzękami pooperacyjnymi oraz przy łagodzeniu bólu.

Dawkowanie REPARIL GEL N

– preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego, żel należy cienką warstwą rozprowadzić w miejscach chorych delikatnie wcierając go w skórę. Działanie powtarzać 3-5 razy dziennie.
Nie stosować przy niewydolności nerek oraz w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nie zaleca się też używania żelu w miejscach, gdzie występują otwarte rany.

Przeciwwskazania REPARIL GEL N

– początkowo może się pojawić uczucie gorąca oraz swędzenie skóry, ale są to objawy szybko mijające