OLFEN UNO

  • Postać: tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu
  • Rodzaj: Lek
  • Kategoria: Przeciwbólowe

Wskazania OLFEN UNO

OLFEN UNO jest preparatem przeznaczonym dla osób wymagających leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Zalecany między innymi przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatyzmie i bolesnym miesiączkowaniu oraz bólach po urazach i zabiegach chirurgicznych.

 

Działanie OLFEN UNO

OLFEN UNO jest preparatem łączącym właściwości niesteroidowych leków przeciwzapalnych z właściwościami przeciwbólowymi. Ponadto działa zwalczając stany zapalne oraz obniżając temperaturę ciała. Diklofenak zatrzymuje czynność cyklooksygenazy prostaglandynowej oraz zmniejsza zdolność zlepiania się trombocytów. Po zastosowaniu stosunkowo dobrze przenika do układu krwionośnego. Rozkład preparatu odbywa się w wątrobie, w wyniku czego powstają metabolity, których proces wydalania możliwy jest głównie dzięki aktywności nerek. Reszta wydalana jest z żółcią.

Dawkowanie OLFEN UNO

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– zaleca się przyjmowanie 1 tabl./24h.

 

Przeciwwskazania OLFEN UNO

– w wyniku stosowania leku mogą wystąpić zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego w postaci dolegliwości jelitowo-żołądkowych, stanów zapalnych śluzówki żołądka/dwunastnicy, zapaleń przełyku, mdłości, bólu brzucha, luźnego stolca zwykle o charakterze przejściowym, zaparć,
– obserwuje się też ból i zawroty głowy, zatrzymywanie sodu, objawy nadwrażliwości skórnej, skurcze oskrzeli, białko w moczu, oliguria, zaburzenia w czynnościach nerek (martwica brodawek nerkowych, zespół nerczycowy i inne), wzrost aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny we krwi.
– a także zanotowano przypadki krwotoków miesiączkowych, poważnych bólach brzucha w czasie miesiączki, skurczach macicy, stanach zapalnych pochwy