NUROFEN FORTE

Wskazania NUROFEN FORTE

NUROFEN FORTE jest preparatem wskazanym przy stanach bólowych o niewielkim i przeciętnym nasileniu, do których należy ból: głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, a także bóle występujące przy grypie i przeziębieniu oraz menstruacji. Ponadto wykorzystywany również w stanach gorączkowych.

Działanie NUROFEN FORTE

NUROFEN FORTE należy do kategorii preparatów niesteroidowych przeciwzapalnych. Łagodzi stany zapalne i bólowe oraz zmniejsza temperaturę ciała dzięki temu że zatrzymuje cyklooksygenazę prostaglandynową. Po zastosowaniu doustnym w szybkim tempie przenika z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie obserwuje się po upływie blisko 1-2 godzin od momentu zażycia. Rozkładany w wątrobie. Proces wydalania ma natomiast miejsce dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie NUROFEN FORTE

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się 1 tabl./24h przyjmowane co 4-6 godzin
– nie należy stosować więcej niż 3 tabl./24h.

Przeciwwskazania NUROFEN FORTE

– niezbyt często obserwuje się niestrawność, ból brzucha, mdłości, ból głowy, pokrzywka, swędzenie
– rzadko pojawia się luźny stolec, zaparcia, torsje
– bardzo rzadko dochodzi do wystąpienia wrzodów na żołądku bądź/i na dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, skąpomocz, obrzęk, poważna niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zakłócenia w funkcjonowaniu wątroby, zaburzenia hematologiczne, poważne zmiany skórne, obrzęk twarzy, częstoskurcz, niskie ciśnienie krwi, anafilaksja