METHOCARBAMOL

Wskazania METHOCARBAMOL

METHOCARBAMOL wskazany jest w czasie kuracji symptomatycznej zaburzeń o charakterze mięśniowo-szkieletowym przebiegających z dolegliwościami bólowymi mającego związek z nadmiernym napięciem mięśni. Ponadto wykorzystywany jako preparat ułatwiający przeprowadzanie zabiegów rehabilitacyjnych bądź umożliwiający wcześniejsze ich rozpoczęcie.

Działanie METHOCARBAMOL

METHOCARBAMOL wykazuje właściwości odpowiadające za zwiotczenie mięśni prążkowanych. Oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Nie działa bezpośrednio na mięśnie prążkowane, płytkę nerwowo-mięśniową i neurony ruchowe. W zalecanych dawkach, których rezultatem jest zwiotczenie mięśni, pojawia się niewielkie działanie uspokajające. Po zastosowaniu doustnym w szybkim tempie i prawie w całkowitej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Procesy metaboliczne zachodzą w wątrobie, a proces wydalania ma miejsce dzięki aktywności nerek.

Dawkowanie METHOCARBAMOL

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– zaleca się w przypadku stanów ostrych na początku 3 tabl. x 4/24h, a po 2-3 dniach dawkę zmniejsza się do 2 tabl. x 4/24h.

Przeciwwskazania METHOCARBAMOL

– obserwuje się obrzęk naczynioruchowy, anafilaksję, podwyższoną ciepłotę ciała, bóle i zawroty głowy, utrata łaknienia, spowolnienie rytmu ciała, hipotonia, utrata przytomności, żółtaczka cholestatyczna, mdłości, torsje, leukopenia, niepokój, uczucie lęku, brak orientacji, uczucie senności lub problemy ze snem, ataksja, omamy, oczopląs, zaburzenia wzroku, swędzenie, wysypka, przekrwienie śluzówki nosa, stany zapalne spojówek