LORATAN

  • Postać: 7,10, 15 lub 30 kaps. miękkich
  • Rodzaj: Lek
  • Kategoria: Alergia

Wskazania LORATAN

LORATAN jest preparatem skierowanym do osób cierpiących z powodu uczuleniowych stanów zapalnych błony śluzowej nosa i pokrzywki. Łagodzi ich symptomy.

Działanie LORATAN

LORATAN jest lekiem przeciwhistaminowym. Na długi czas zatrzymuje uwalnianie cytokin wzbudzających stan zapalny, a także ekspresję adhezyjnej cząsteczki slektyny P na powierzchni komórek śródbłonka. W przypadku osób chorujących na alergie sezonową łagodzi oznaki choroby takie jak kichanie, swędzenie nosa, oczu oraz podniebienia, zaczerwienie i łzawienie oczu. W zasadzie nie przedostaje się do ośrodkowego układu nerwowego dzięki czemu nie występują niepożądane symptomy w postaci ospałości czy zmniejszenia zdolności psychomotorycznych. Loratadyna przenika do przewodu pokarmowego dość szybko po podaniu ustnym. Zaczyna działać po około 1-3 godzinach od momentu zażycia preparatu. Lek rozkładany jest w wątrobie do czynnych metabolitów.

Dawkowanie LORATAN

– preparat przeznaczony do stosowania do ustnego
– zalecana dawka w przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia wynosi 1 kaps. x 1/24h.
Nie stosować u osób z nadwrażliwością na loratadynę bądź inne składniki preparatu. Nie zaleca się też używania LORATAN w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.
 

Przeciwwskazania LORATAN

– czasem pojawiają się takie symptomy jak nadmierne zmęczenie, przesuszenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, mdłości, ospałość
– sporadycznie obserwuje się częstoskurcz, utratę przytomności, wypadanie włosów, reakcje anafilaktyczne, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby i inne