LOMIR-SRO jest preparatem wykorzystywanym w przypadku nadciśnienia tętniczego.
LOMIR-SRO to jeden z leków podawanych w kardiologii doustnie w postaci kapsułek. W jego skład wchodzi isradypina będąca antagonistą kanału wapniowego charakteryzująca się znacznym powinowactwem do mięśni gładkich naczyń mięśnia sercowego. W konsekwencji lek wykazuje właściwości hipotensyjne, powodujące obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– zazwyczaj zaleca się przyjmowanie 1 kaps./24h.
– obserwuje się bóle i zawroty głowy, uderzenia gorąca, nadmierne bicie serca, stany obrzękowe, zmęczenie, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, wysypka skórna