LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM

Wskazania LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM

LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM jest preparatem stosowanym jako środek znieczulający przy znieczuleniach regionalnych, zewnątrzoponowych, podpajęczynówkowych, doopłucnowych, a także jako lek przeciwarytmiczny podczas kuracji leczniczej i profilaktyce zaburzeń rytmu serca oraz przy świeżym zawale serca, po resuscytacji i zaburzeniach rytmu pojawiających się po zatruciu glikozydami nasercowymi.

Działanie LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM

LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM to preparat zawierający chlorowodorek lidokainy, czyli przeciwarytmiczny i wykazujący działanie znieczulające środek, o budowie amidowej. Zatrzymuje on proces tworzenia się i przewodzenie bodźców we włóknach neuronów i układzie bodźcowo-przewodzącym serca. Ponadto substancja ta odpowiada za hamowanie kanałów sodowych błon neuronów. W związku z zatrzymaniem napływu jonów sodowych niemożliwe jest generowanie i przewodzenie impulsów, które występują jako odpowiedź na proces depolaryzacji. W efekcie wzrasta próg sensytywności włókien nerwowych aż do całkowitego zahamowania przewodnictwa.

Dawkowanie LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM

– preparat przeznaczony do stosowania miejscowego
– dokładną dawkę i sposób podawania ustala lekarz.
 

Przeciwwskazania LIGNOCAINUM HYDROCHLORICUM

– rzadko i zazwyczaj w efekcie zastosowania zbyt dużych dawek pojawia się zmiana posmaku w ustach, drętwienie języka, dzwonienie w uszach, niepokój, zaburzenia wzroku, pobudzenie, napięcie mięśni, drżenie mięśni, omdlenia, drgawki uogólnione, śpiączka, zaburzenia czynności mięśnia sercowego