IFENIN FORTE

Wskazania IFENIN FORTE

IFENIN FORTE jest preparatem wykorzystywanym w przypadku dolegliwości bólowych o różnej etiologii (takich jak ból zęba, głowy, bóle menstruacyjne, nerwobóle) charakteryzujących się niewielkim bądź przeciętnym nasileniem. Ponadto zalecany przy podwyższonej ciepłocie ciała o różnej etiologii.

Działanie IFENIN FORTE

IFENIN FORTE to jeden z leków przeciwbólowych przeznaczonych do podawania doustnego w postaci tabletek powlekanych. W jego skład wchodzi ibuprofen znany ze swoich właściwości. Odpowiada przede wszystkim za łagodzenie dolegliwości bólowych oraz stanów zapalnych. Ponadto powoduje obniżenie podwyższonej temperatury ciała. Hamuje syntezę i wpływ prostaglandyn (mediatorów stanu zapalnego). Na pewien czas także zatrzymuje zlepianie się trombocytów.

Dawkowanie IFENIN FORTE

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmowanie na początku 200-400 mg, a jeśli jest taka potrzeba później 200-400 mg x 3-4/24h, w odstępie 4-6h (nie stosować więcej niż 1200 mg/24h).

Przeciwwskazania IFENIN FORTE

– obserwuje się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (takie jak niestrawność, ból i dyskomfort w jamie brzusznej, zgaga, mdłości, biegunkę, bębnicę, zaparcia, torsje, stany zapalne śluzówki żołądka), bóle i zawroty głowy, stany obrzękowe, zakłócenie funkcjonowania wątroby, zaburzenia hematologiczne