GRYPOSTOP

Wskazania GRYPOSTOP

Stosowany przy zwalczaniu objawów infekcji górnych dróg oddechowych, stanów grypopodobnych, które przebiegają z podwyższoną temperaturą ciała, bólem głowy oraz mięśni i stawów, katarem oraz kaszlem.

Działanie GRYPOSTOP

Ze względu na złożony charakter GRYPOSTOP doskonale zmniejsza objawy przeziębienia. Pseudoefedryna w sposób bezpośredni i pośredni oddziałuje na układ sympatyczny – zmniejszając przede wszystkim przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Dekstrometorfan działa hamująco głównie na znajdujący się w rdzeniu przedłużonym ośrodek kaszlu, stąd jego właściwości przeciwkaszlowe. Paracetamol hamuje aktywność cyklooksygenazy prostlaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym. Szybko i w pełnej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Przeciwkaszlowo lek zaczyna działać już po upływie 0,5 godziny od momentu zastosowania preparatu.

Dawkowanie GRYPOSTOP

– lek przeznaczony do stosowania doustnego,
– w przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia należy zażywać 2 tabl. x 3-4/24h
– nie należy przyjmować więcej niż 8 tabl./24h
Nie używać w przypadku uczulenia na składniki preparatu ani u dzieci poniżej 12 roku życia. Ostrożnie stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.
 

Przeciwwskazania GRYPOSTOP

– pobudzenie bądź hamowanie ośrodkowego układu nerwowego i związana z tym nadpobudliwość lub uczucie senności, kłopoty ze snem
– niezbyt często omamy
– niekiedy reakcje uczuleniowe – świąd i wysypka, przesuszenie błon śluzowych jamy ustnej, nosa i gardła
– sporadycznie dolegliwości jelitowo-żołądkowe (torsje, mdłości, biegunka), zaburzenia hematologiczne