GRIPPOKAPS

Wskazania GRIPPOKAPS

GRIPPOKAPS to preparat zalecany w czasie kuracji leczniczej grypy oraz przeziębienia, którym towarzyszą takie objawy jak ból głowy, gardła, zatok, drgawki oraz katar.

Działanie GRIPPOKAPS

GRIPPOKAPS zaliczany jest do szerokiej kategorii złożonych preparatów przeznaczonych do podawania doustnego w postaci kapsułek. W jego skład wchodzą substancje, które wykazują właściwości łagodzące dolegliwości bólowe i zmniejszające podwyższoną temperaturę ciała. Ponadto powodują ograniczenie stanu obrzękowego śluzówki nosa i udrożnienie przewodów nosowych. Zastosowanie preparatu pozwala na złagodzenie dolegliwości związanych z grypą lub przeziębieniem.

Dawkowanie GRIPPOKAPS

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmowanie 2 kaps. co 4-6h (nie więcej niż 8 kaps./24h)
– w przypadku dzieci w wieku 6-12 lat zaleca się przyjmowanie 1 kaps. co 6h (nie więcej niż 4 kaps./24h).

 

 

Przeciwwskazania GRIPPOKAPS

– obserwuje się reakcje uczuleniowe, dolegliwości jelitowo-żołądkowe, bóle i zawroty głowy, nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi, problemy ze snem, arytmię, drżenie mięśni, zaburzenia w czasie mikcji, problemy z koncentracją, zaburzenia hematologiczne, nerwowość, ataki astmatyczne