FILOMAG B6

Wskazania FILOMAG B6

FILOMAG B6 jest preparatem przeznaczonym do stosowania u osób u których zdiagnozowano deficyty magnezu i witaminy B6 oraz zaobserwowano symptomy aktywnościowego deficytu magnezu.

Działanie FILOMAG B6

FILOMAG jest środkiem, który zawiera magnez oraz witaminę B6. Magnez działa aktywująco wobec znacznej liczby substancji enzymatycznych, które pełnią ważną rolę między innymi w czasie kurczenia mięśni, procesie przenoszenia i gromadzenia energii, zgodnym z normą funkcjonowaniem układu odpornościowego. Przy deficytach magnezu dochodzi do zakłóceń nerwowo-mięśniowych i prowadzi w połączeniu z innymi czynnikami chorobotwórczymi do powstania choroby wieńcowej, zawału mięśnia sercowego oraz arytmii. Dzięki temu, że preparat zawiera witaminę B6, wchłanianie magnezu jest większe o blisko 20-40%. Ponadto witamina ta pozytywnie oddziałuje na jego transport i normalizuje proces wydalania magnezu w czasie mikcji.

Dawkowanie FILOMAG B6

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia w ramach zapobiegania stosuje się 1-2tabl. x 2/24h; w ramach leczenia stosuje się 1-2tabl. x 2-3/24h
– w przypadku dzieci w wieku 4-12 lat zaleca się 1-2tabl. x 2/24h.
 

Przeciwwskazania FILOMAG B6

– niekiedy obserwuje się ustępujące mdłości, luźny stolec, zaczerwienienie skóry, problemy ze snem, osłabienie mięśni