EFFERALGAN VITAMIN C

Wskazania EFFERALGAN VITAMIN C

EFFERALGAN VITAMIN C należy do leków przeciwbólowych, stosowanych w przypadku występowania niewielkich bądź przeciętnych dolegliwości bólowych takich jak bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie, bóle mięśni i stawów, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych, podwyższona temperatura w czasie przeziębienia bądź grypy.

Działanie EFFERALGAN VITAMIN C

EFFERALGAN VITAMIN C jest preparatem przeznaczonym do podawania doustnego, w skład którego wchodzi paracetamol. Dzięki jego zawartości wykazuje właściwości przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, co odbywa się w wyniku zatrzymywania czynności cyklooksygenazy prostlaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym. Dodatkowo zawiera witaminę C, która uczestniczy w znacznej części przemian metabolicznych, w procesie powstawania kolagenu, hormonów, wchłanianiu żelaza w układzie pokarmowym. Ponadto jest ona antyoksydantem, który chroni organizm przed szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników. Dodatkowo wzmacnia układ immunologiczny.

Dawkowanie EFFERALGAN VITAMIN C

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– stosować po rozpuszczeniu w dużej ilości płynu
– w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia zaleca się przyjmowanie 1-2 tabl. x 1-3/24h
– w przypadku dzieci w wieku 7-13 lat należy stosować 0,5-1 tabl. x 1-3/24h
– w przypadku młodzieży w wieku 13-15 lat stosować 1-1,5 tabl. x 1-3/24h
– zazwyczaj podaje się 20-30 mg/kg mc./24h
– przyjmować w odstępie przynajmniej 4h.

Przeciwwskazania EFFERALGAN VITAMIN C

– obserwuje się symptomy nadwrażliwości, dolegliwości jelitowo-żołądkowe, pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego objawiająca się problemami ze snem, niepokojem, drażliwością