ASCORUTICAL FORTE

Wskazania ASCORUTICAL FORTE

Preparat stosowany pomocniczo w przeziębieniu, stanach grypowych, katarze, alergiach (katar sienny, pokrzywka, nadmiernej wrażliwości na światło) oraz przy znacznej kruchości i przepuszczalności naczyń.krwionośnych.

Działanie ASCORUTICAL FORTE

ASCORUTICAL jest lekiem złożonym, a jego składniki wykazują działanie skojarzone. Witamina C uczestniczy w powstawaniu kolagenu, powoduje wzmocnienia naczyń krwionośnych i przeciwutlenia, co zapobiega przed szybkim starzeniem komórek i defektami małych naczyń krwionośnych (co jest rezultatem oddziaływania wolnych rodników nadtlenkowych). Co więcej kwas askorbowy wpływa na lepsze przyswajanie żelaza i uczestniczy w powstawaniu hemoglobiny. Rutyna chroni włókna kolagenu i elastyny, w wyniku czego powoduje wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych (jednocześnie nadając im większą elastyczność i uodparniając ją bardziej na uszkodzenia). Zapobiega również utlenianiu witaminy C. Wapń jest ważnym składnikiem tkanki kostnej. Wpływa na skurcz mięśni, wydzielanie hormonów i enzymów oraz powoduje ograniczenie wysięków naczyniowych.

Dawkowanie ASCORUTICAL FORTE

– preparat przeznaczony do stosowania doustnego
– w przypadku osób dorosłych zaleca się w ramach profilaktyki dawkę wynoszącą 1tabl. x 2/24h, w ramach leczenia 2tabl. x 2/24h
– w przypadku dzieci powyżej 5 roku życia w ramach profilaktyki 1 tabl./24h, w ramach leczenia 1tabl./24h.

Przeciwwskazania ASCORUTICAL FORTE

– bardzo rzadko obserwuje się mdłości i bóle w okolicach nadbrzusza
– w przypadku dużych dawek wapnia u pacjentów z niewydolnością nerek może dojść do hiperkalcemii