AMANTIX

  • Postać: 30 lub 100 tabl.
  • Rodzaj: Lek
  • Kategoria: Inne

Wskazania AMANTIX

Lek przeznaczony jest dla osób cierpiących z powodu choroby Parkinsona i związanymi z nią takimi symptomami jak ciągłe napięcie mięśni, drżenie, hipokineza lub brak bądź opóźnienie ruchów anatomicznych. Ponadto stosowany jest podczas zwalczania pozostałych po operacjach stereotaktycznych oznak.
 

Działanie AMANTIX

AMANTIX posiada takie właściwości, dzięki którym ogranicza lub całkowicie eliminuje symptomy choroby Parkinsona. Specyfika tego mechanizmu ze względu na swój niezwykle złożony charakter nie została całkowicie wyjaśniona. Wiadomo natomiast że lek jest antagonistą kanału jonowego NMDA w zwojach podstawnych. Po doustnym zażyciu amantadyna w całej postaci przenika z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi osiąga po upływie blisko 2-8godzin od momentu przyjęcia leku. Amantadyna nie jest poddawana rozkładowi w organizmie człowieka.

Dawkowanie AMANTIX

– preparat do stosowania doustnego
– po rozpoczęciu kuracji AMANTIX zaleca się zażywanie 1tabl. x 1/24h, a po upływie 3 dni zwiększyć dawkę do 2tabl. Po 7 dniach od momentu rozpoczęcia leczenia AMANTIX można ponownie zwiększyć dawkę o kolejną tabl. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się stosowanie 5-6tabl. na dobę.
– zaleca się zażywanie leku w godzinach rannych i dopołudniowych, nigdy nie stosując preparatu po godzinie 16:00.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu.

Przeciwwskazania AMANTIX

– niezbyt często obserwuje się niespokojność, nadpobudliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego po zmianie pozycji z leżącej na siedzącą, problemy ze snem, egzogenne psychozy paranoidalne, sinica marmurkowata niekiedy wraz z towarzyszącymi jej obrzękami kończyn dolnych
– rzadko pojawiają się napady padaczkowe, mdłości, przesuszenie śluzówki jamy ustnej
– bardzo rzadko występuje problemy z widzeniem, zrywania mięśniowe, częstoskurcz i inne zaburzenia serca