ACODIN Tabletki

Wskazania ACODIN Tabletki

Acodin jest preparatem wykazującym właściwości przeciwkaszlowe, dlatego też zaleca się jego stosowanie przy zwalczaniu kaszlu o różnorodnej genezie (zarówno tego wywołanego przez infekcję czy też pojawiającego się przy urazach klatki piersiowej – kaszel opłucny)

Działanie ACODIN Tabletki

ACODIN TABL. jako środek przeciwkaszlowy koncentruje się na usuwaniu kaszlu. Działa hamująco przede wszystkim na znajdujący się w rdzeniu przedłużonym ośrodek kaszlu. Ponadto stosowany w zalecanych dawkach nie oddziałuje na ośrodek oddechowy. Bromowodorek dekstrometorfanu szybko i w pełnej postaci przenika do przewodu pokarmowego. Preparat zaczyna działać już po upływie 15-30 minut od momentu zażycia. Efekty jego działania utrzymują się natomiast przez około 5-6 godzin. Bromowodorek dekstrometorfanu rozkładany jest w wątrobie, a wydalany z moczem.

Dawkowanie ACODIN Tabletki

– lek przeznaczony do zażywania doustnego, w przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12 lat zaleca się 1 tabl./4h lub 2tabl./6-8h. Największą dawkę jaką można zażyć ACODIN TABL. Wynosi 8tabl./24h.
Nie używać w przypadku uczulenia na bromowodorek dekstrometorfanu albo pozostałe składniki ACODIN TABL. Nie zaleca się także stosowania leku w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

Przeciwwskazania ACODIN Tabletki

– niezbyt często obserwuje się niewielką senność, zawroty głowy oraz zaburzenia jelitowo-żołądkowe