Zioła na przeziębienie

Wraz ze zwiększonym zagrożeniem na infekcje i przeziębienia warto zapoznać się ze wszystkimi możliwymi sposobami na walkę z wrogiem (kaszel, ból głowy, gorączka). Leki dostępne w aptekach nie są jedynym rozwiązaniem w przypadku uciążliwych dolegliwości – coraz częściej do metod leczenia wdrażane są zioła na przeziębienie np. lipa, wiązówka, jeżówka, czarny bez, dzika róża. Warto podkreślić, że zioła rzadko wywołują skutki uboczne, które częściej spotykane są przy stosowaniu leków syntetycznych.

Zioła na przeziębienie – wygrzej się!

Kto by pomyślał, że odpowiednio dobrane produkty – w tym zioła na przeziębienie, mają podobne działanie do aspiryny – naturalnej aspiryny! Każdy z nas doskonale wie, iż wygrzewanie się podczas infekcji i odpoczynek to podstawa, warto więc zapoznać się z alternatywnymi metodami leczenia i nie sięgać od razu po farmaceutyki. Wśród naturalnych perełek określanych mianem „naturalnej aspiryny”, znajduje się między innymi lipa drobnolistna. Roślina wykazuje działanie napotne co wpływa korzystnie na usunięcie z organizmu zalegających toksyn, również tych które wydzielane są w procesie chorobotwórczym. Napar z lipy można przygotować samodzielnie przy wykorzystaniu suszu (Lipa Kwiat Herbapol Kraków lub lipy zamkniętej w saszetkach Lipa fix Herbapol Lublin). Do grona ziół wykazujących właściwości napotne zalicza się również wiązówka, o której z dnia na dzień robi się coraz głośniej – nie da się ukryć, iż coraz więcej ludzi sięga po alternatywne metody leczenia. Dzięki znajdujących się w wiązówce (Wiązówka Herbapol Kraków lub Herbatka fix Na przeziębienie Herbapol Kraków) salicylanach, zioło zaliczane jest do preparatów przeciwgorączkowych oraz przeciwwirusowych. W odróżnieniu od leków bazujących na syntetycznych substancjach, zioła na przeziębienie w postaci naturalnej nie wywołują aż tyle działań niepożądanych – co nie oznacza, że można je stosować bez umiaru!

zioła na przeziębienie
Zioła na przeziębienie

Zioła na przeziębienie – wygraj z kaszlem!

Przed zastosowaniem ziół pomocnych w leczeniu kaszlu, warto prawidłowo zdefiniować rodzaj dolegliwości: kaszel suchy czy mokry? W przypadku kaszlu suchego, należy zastosować produkty, które wykazują właściwości osłaniające błonę śluzową dróg oddechowych oraz zmniejszające ryzyko kaszlu suchego wywołanego podrażnieniem. Do ziół wykazujących działanie nawilżające i łagodzące, zalicza się między innymi: kwiat dziewanny, liść babki lancetowatej, korzeń prawoślazu oraz liść podbiału. W aptekach, jak i sklepach zielarskich znajduje się także wiele produktów w postaci syropów bazujących na naturalnych składnikach, które wspomogą leczenie kaszlu: Syrop z babki lancetowatej z witaminą C, Syrop prawoślazowy z witaminą C, Grintuss Syrop dla dorosłych, Syrop Althan.

W przypadku kaszlu mokrego należy zastosować zioła na przeziębienie, które rozrzedzają zalegającą wydzielinę i ułatwiają jej odkrztuszanie np. liść bluszczyku, korzeń lukrecji, korzeń pierwiosnka, tymianek pospolity, biedrzeniec anyż. Wyciągi roślinne znajdują się w wielu syropach i nalewkach – oczywiście istnieje również możliwość zakupu sypkich ziół do samodzielnego przygotowania, które znajdziemy w takich produktach jak: Syrop Tymianek-Podbiał, Pneumopol syrop, Hederasal. Ciekawą propozycją może być także gotowa mieszanka ziołowa w fixie – Wykrztuśto, którą oferuje Herbapol Kraków.

Zioła na przeziębienie – miej wykichane na katar!

Do grona ziół stosowanych w przypadku nieżytu nosa, który towarzyszy każdemu przeziębieniu zalicza się… brzoza. W sklepach zielarskich, jak i w aptekach można zakupić susz do przygotowania naparów z brzozy (Liść Brzozy), który nie tylko pozwoli odetchnąć z ulgą, ale dodatkowo wykazują właściwości bakteriobójcze oraz odtruwające organizm.

Zioła na przeziębienie do inhalacji

Przy przeziębieniu warto korzystać z inhalacji z ziół na przeziębienie, z których pozyskane są olejki eteryczne. Do przeprowadzenia domowego zabiegu wystarczy miska, gorąca woda oraz olejki np. tymiankowy, anyżowy, sosnowy, jodłowy lub eukaliptusowy. Inhalacje udrożniają drogi oddechowe oraz działają antyseptycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*