Tabletki na wypadanie włosów – ranking

Tabletki na wypadanie włosów są skutecznym sposobem za zahamowanie łysienia. Duża dostępność różnych produktów tego typu może jednak utrudnić wybór dobrego preparatu, który rzeczywiście powstrzyma utratę włosów oraz pomoże odzyskać ich gęstość. Które suplementy są najlepsze?

Łysienie – dlaczego tak się dzieje?

Łysienie jest dużym problemem, dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Szczególnie panowie są narażeni na znaczne wypadanie włosów, prowadzące nawet do ich całkowitej utraty. Najczęściej jest to wynikiem łysienia androgenowego – choroby na podłożu genetycznym, polegającej na nadwrażliwości organizmu na DHT – substancję będącą pochodną testosteronu. Uszkadza ona mieszki włosowe, prowadząc do stopniowego łysienia.

Wypadanie włosów może być spowodowane także innymi czynnikami, m.in.:

  • przewlekłym stresem – udowodniono, że przedłużający się silny stres ma negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu, w tym również mieszków włosowych,
  • zaburzeniami hormonalnymi – zbyt wysoki poziom testosteronu również jest wskazywany jako przyczyna łysienia,
  • niedoborów żywieniowych – uboga dieta, w której brakuje podstawowych witamin i minerałów, szybko odbije się na kondycji włosów i może być przyczyną ich wypadania; włosy potrzebują bowiem do wzrostu wielu składników, których człowiek dostarcza sobie z pożywieniem,
  • nieprawidłowa pielęgnacja włosów – częste suszenie włosów gorącym powietrzem suszarki, stosowanie produktów do stylizacji na bazie alkoholu, agresywnie czyszczących szamponów czy ignorowanie takich problemów, jak łupież, również  może skończyć się nadmiernym wypadaniem.

Warto wiedzieć, że włosy mają określoną długość życia – zazwyczaj do kilku lat. W tym czasie włosy przechodzą przez trzy fazy: anagenu, czyli wzrostu, telogenu, czyli spoczynku oraz katagenu, czyli zamierania. Po tym czasie wypadają i jest to zupełnie naturalny proces. Jeśli dziennie wypada poniżej 100 włosów, nie ma powodu do niepokoju – jednak w przypadku, kiedy ta liczba jest większa, najlepiej szybko zareagować i sięgnąć po preparaty, które zahamują łysienie. W przeciwnym wypadku można w krótkim czasie doświadczyć znacznego przerzedzenia kosmyków, a nawet pojawienia się pierwszych prześwitów.

Skutecznie sposoby na wypadanie włosów

Aby zahamować wypadanie włosów, konieczne jest wyeliminowanie niszczących je czynników oraz wzmocnienie cebulek włosowych. Najlepiej zrezygnować z nieodpowiedniej pielęgnacji i zbyt agresywnych kosmetyków i zabiegów stylizacyjnych oraz postawić na zdrową dietę, jednak w wielu przypadkach to nadal może być za mało. U większości osób może występować kilka przyczyn wypadania lub problem może tkwić w zaburzeniach hormonalnych czy genetycznych predyspozycji, dlatego najlepszym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest sięgnięcie po kompleksowo działające środki, które wzmocnią organizm od wewnątrz.

Najlepszym przykładem są tabletki na wypadanie włosów, których zadaniem jest oddziaływanie nie tylko na cebulki włosowe, ale i cały organizm pod kątem czynników, mogących mieć wpływ na łysienie. Dobre preparaty tego typu dostarczają organizmowi składników niezbędnych do wzmocnienia włosów, w tym przede wszystkim witamin i minerałów. Wpływają także na gospodarkę hormonalną, regulując poziom testosteronu, a nawet mogą blokować niszczący cebulki DHT oraz wpływać na długość fazy wzrostu włosów.

Oczywiście nie wszystkie dostępne na rynku preparaty są godne uwagi. Warto postawić na wieloskładnikowe suplementy diety od sprawdzonych producentów, dostarczające potrzebnych włosom substancji naturalnego pochodzenia. Które z nich mogą rzeczywiście zahamować wypadanie włosów i spowodować ich ponowne zagęszczenie?

Tabletki na wypadanie włosów – ranking

Aby ułatwić wybór skutecznych, najlepszych tabletek na wypadanie włosów, stworzyliśmy ranking (na podstawie tego artykułu – https://znamprodukt.pl/ranking-tabletek-na-porost-wlosow-u-mezczyzn/) oceniający dostępne środki pod kątem składu, działania i opinii konsumentów. Które z dostępnych suplementów są najlepsze?

  1. Folisin

Folisin to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn, którego zadaniem jest zatrzymanie wypadania włosów. Skutecznie wspiera włosy i ich cebulki, wzmacniając je i dbając o ich zdrowie. Zwalcza większość przyczyn łysienia, dzięki czemu sprawdzi się u każdej osoby dotkniętej tym problemem.

Działanie

Największą zaletą suplementu Folisin jest jego kompleksowe działanie, dzięki czemu rozwiązuje on większość problemów dotyczących włosów i cieszy się bardzo dużą skutecznością. Regularne przyjmowanie tabletek zapewnia ograniczenie wypadania włosów, szybszy wzrost nowych kosmyków, zagęszczenie fryzury, a także lepszą kondycję włosów. Co więcej, tabletki regulują poziom testosteronu, chroniąc cebulki włosowe przed szkodliwym działaniem DHT.

Składniki

Folisin opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, które są bezpieczne dla organizmu i nie powodują skutków ubocznych. Posiadają przy tym udowodnione właściwości, wspierające zdrowie włosów i chroniące je przed nadmiernym wypadaniem. Co znajduje się w tabletkach Folisin?

– AnaGain Nu – opatentowany składnik, pozyskiwany z kiełków grochu, który skutecznie ogranicza wypadanie włosów poprzez przedłużenie ich fazy wzrostu,
– palma sabałowa,
– kwas fosfatydowy,
– EVNolMax – mieszanka tokoferoli, przeciwdziałająca wypadaniu włosów,
– dynia,
– ekstrakt z pieprzu czarnego BioPerine,
– kompleks witamin i minerałów ważnych dla zdrowia włosów, w tym witaminy A, selenu, biotyny, miedzi oraz cynku.

Opinie klientów

Folisin jest popularnym suplementem diety dla mężczyzn zmagających się z wypadaniem włosów, dlatego w Internecie można znaleźć wiele opinii na jego temat. Klienci w znacznej większości oceniają tabletki pozytywnie, co wynika przede wszystkim z zadowolenia ze skuteczności preparatu. Zauważyli oni u siebie zahamowanie wypadania włosów już po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji, u większości osób nastąpiło także przyspieszenie wzrostu nowych włosów oraz zagęszczenie fryzury. Najlepsze rezultaty miały osoby, które stosowały ten środek przez przynajmniej trzy miesiące – u nich Folisin spowodował znaczne ograniczenie wypadania włosów, pozwolił odzyskać ich dawną gęstość oraz znacznie poprawił ich kondycję. Konsumenci są również zadowoleni z w pełni naturalnego składu produktu, dzięki czemu jest on bezpieczny dla zdrowia.

  • Profolan

Profolan to tabletki na łysienie dla mężczyzn, zwalczające podstawowe przyczyny wypadania włosów. Wykorzystują naturalne składniki, które wzmacniają cebulki włosowe, chroniąc przed nadmierną utratą włosów oraz wspierając ich wzrost.

Działanie

Profolan działa kompleksowo, zwalczając wiele przyczyn łysienia oraz przyczyniając się do poprawy ogólnej kondycji włosów. Blokuje szkodliwy związek DHT, niszczący cebulki włosów, a także zapewnia wzmocnienie mieszków włosowych. Dodatkowo stymuluje wzrost nowych włosów, przyczyniając się do zagęszczenia fryzury. Chroni również mężczyzn przed przedwczesnym siwieniem, pozwalając na dłużej zachować naturalny kolor włosów.

Skład

Profolan wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki, które posiadają udowodnione działanie wzmacniające włosy i pozytywnie wpływające na cały organizm. W tabletkach znajduje się:

– ekstrakt z pokrzywy,
– ekstrakt ze skrzypu polnego,
– l-cysteina,
– kompleks witamin i minerałów, w tym witamina B6 i E oraz cynk i miedź.

Opinie klientów

Profolan jest pozytywnie oceniany przez większość konsumentów – do jego zalet zaliczają oni skuteczne ograniczenie wypadania włosów oraz przyspieszenie ich wzrostu. Są również zadowoleni z naturalnego składu, dzięki któremu nie muszą martwić się o skutki uboczne.

  • Locerin

Locerin to tabletki na wypadanie włosów dla kobiet. Świetnie sprawdzają się jako środek ograniczający utratę włosów, wspierający wzrost nowych kosmyków oraz poprawiający ogólną kondycję włosów. Wykorzystuje przy tym składniki pochodzenia roślinnego, których skuteczność została potwierdzona badaniami.

Działanie

Locerin chroni przed wypadaniem włosów, przedłużając ich fazę wzrostu i dostarczając im potrzebnych składników, wzmacniających zarówno cebulki, jak i mieszki włosowe. Wspiera również wzrost włosów, doprowadzając do ich zagęszczenia i pomagając odzyskać straconą podczas okresu wzmożonego wypadania objętość. Dodatkowo skutecznie wzmacnia strukturę włosów, w widoczny sposób poprawiając ich kondycję. Zapobiega też przedwczesnemu siwieniu.

Skład

Locerin zawiera wiele cennych składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Znajduje się w nim:

– AnaGain Nu,
– bambus zwyczajny,
– skrzyp polny,
– kompleks witamin i minerałów Selenium Select z biotyną i cynkiem,
– miedź,
– ekstrakt z pieprzu czarnego,
– lucerna siewna,
– pokrzywa zwyczajna.

Opinie

Locerin jest cenionym suplementem na wypadanie włosów wśród kobiet. Świetnie wspiera zdrowie włosów pań, chroniąc je przed nadmiernym wypadaniem, szczególnie w okresach osłabienia organizmu, silnego stresu czy niedoborów pokarmowych. Klientki są zadowolone z działania preparatu, wskazując na jego skuteczność zarówno na polu ograniczenia wypadania włosów, jak i stymulowania ich wzrostu czy poprawy kondycji.

Popularne składniki tabletek na wypadanie włosów

Dobre tabletki na wypadanie włosów łączy kilka uniwersalnych składników, które są znane ze swojej skuteczności, jeśli chodzi o wzmacnianie cebulek. Należą do nich:

– witaminy ważne dla wzrostu nowych włosów, w tym witamina A i E,
– składniki mineralne, przede wszystkim selen, cynk i miedź,
– biotyna,
– roślinne ekstrakty hamujące utratę włosów i wspierające ich wzrost, takie jak wyciąg z palmy sabałowej, skrzypu polnego, pokrzywy czy dyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*