Skuteczny sposób na walkę z nietrzymaniem moczu? Wypróbuj pieluchy dla dorosłych!

Z problemem nietrzymania moczu zmagają się pacjenci w różnym wieku. Nie zawsze ma on łagodny przebieg. U niektórych na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Wówczas konsekwencje odczuwane przez pacjenta są wyjątkowo uciążliwe.Często niemal zupełnie pozbawiają go możliwości angażowania się w codzienne aktywności. Aby podjąć skuteczną walkę z nietrzymaniem moczu, poza wdrożeniem odpowiednich metod leczenia bardzo ważne są również działania mające na celu zmniejszenie przykrych objawów dolegliwości, a tym samym poprawę jakości życia. Nieocenione w tej kwestii okazują się wszelkiego rodzaju produkty przeznaczone do higieny intymnej dla osób cierpiących na NTM, a zwłaszcza pieluchy dla dorosłych. Co warto wiedzieć na ich temat i jak je stosować? Sprawdźmy!

Jak walczyć z nietrzymaniem moczu?

Nietrzymanie moczu to problem bardzo złożony, zarówno pod względem przyczyn jego występowania, jak i sposobów leczenia. Podstawą w walce z nim jest ustalenie czynnika odpowiedzialnego za pojawienie się trudności z kontrolą nad oddawaniem moczu, a także szybkie wdrożenie metod pozwalających zahamować ów proces oraz w miarę możliwości całkowicie lub częściowo zminimalizować jego skutki. Nie zawsze jednak podjęcie nawet bardzo radykalnych działań, w tym również interwencji chirurgicznej, pozwala przywrócić pacjentowi pełną sprawność.

Zdarza się, że z problemem nietrzymania moczu trzeba po prostu nauczyć się żyć. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, u których dochodzi do naturalnego osłabienia siły mięśni dna miednicy, skutkującego utratą kontroli nad pęcherzem. Nauka życia z NTM nie oznacza jednak, że należy w pełni tolerować jego następstwa. A wręcz przeciwnie – nie tylko nie można zaniechać leczenia, często połączonego z rehabilitacją (m.in. ćwiczenia mięśni Kegla), ale też należy sięgać po metody, które pozwalają w jak największym stopniu złagodzić przykre objawy. Bez wątpienia należy do nich stosowanie różnego rodzaju artykułów przeznaczonych do higieny intymnej osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu.

Pieluchy dla dorosłych – sprawdzony sposób na skuteczną walkę z NTM!

Jak już wspominaliśmy, zjawisko nietrzymania moczu może mieć różny charakter. O ile w przypadku osób cierpiących na tzw. kropelkowe nietrzymanie moczu, u których dochodzi do upuszczania jego niewielkich ilości, utrzymanie higieny intymnej na wysokim poziomie jest stosunkowo łatwe, o tyle u osób, u których dochodzi do mimowolnego opróżniania całego pęcherza, proces ten wymaga bardziej radykalnych działań. Na szczęście jednak ich stosowanie pozwala zdecydowanie poprawić odczuwany przez chorych komfort. Mowa tu oczywiście o pieluchach dla dorosłych, które cechują się wysoką skutecznością w zakresie ochrony przed przeciekaniem.

Pieluchy dla dorosłych (np. marki TENA) dzięki zwiększonej chłonności doskonale radzą sobie z wilgocią, całkowicie ją absorbując. Dodatkowo są dyskretne i pochłaniają nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu pozwalają uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji. Zwiększony zakres ochrony przed przeciekaniem to niejedyna zaleta tego rodzaju produktów. Kolejną jest wysoka jakość materiału, który jest nie tylko miękki i przyjemny w dotyku, ale też pozwala skórze oddychać, minimalizując ryzyko podrażnień i odparzeń. Pieluchy dla dorosłych okazują się więc niezwykle skutecznym sposobem na walkę z problemem nietrzymania moczu.

Bibliografia:
Drabczyk R. Nietrzymanie moczu – przyczyny. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/lista/66339,nietrzymanie-moczu-przyczyny. Data dostępu: 31.12.2018.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*