Skuteczny detoks organizmu

Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn sprawia, że praca narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba oraz jelita jest zdecydowanie wydajniejsza. Za sprawą detoksu poprawia się również samopoczucie i wygląd danej jednostki.

Detoks – jak często przeprowadzać?

Częstotliwość przeprowadzania zabiegów oczyszczających zależy przede wszystkim od trybu życia – aktywności fizycznej i diety. Im jakość życia gorsza, tym częściej należy realizować detoksację.

Należy mieć również na uwadze, że radykalne diety głodówkowe powinno się realizować nie częściej niż raz na kwartał.

Jak zapobiegać zanieczyszczeniom organizmu?

Toksyny znajdują się dosłownie wszędzie – w jedzeniu, powietrzu, wodzie. Dlatego też, nie da się ich całkowicie uniknąć. Warto jednak zadbać o to, by maksymalnie ograniczyć zanieczyszczenia organizmu, co wpłynie na naszą kondycję psychiczną (samopoczucie) i fizyczną.

Najważniejszym elementem profilaktyki jest dieta. To właśnie odżywianie ma kluczowy wpływ na ilość dostarczanych toksyn. Obecnie, w marketach serwowane są produkty przetwarzane, bogate w różnego rodzaju związki chemiczne. To niezbyt zdrowe. Należy maksymalnie ograniczyć spożywanie produktów modyfikowanych i postanowić na naturalne pokarmy.

Warto również zwrócić uwagę na pochodzenie warzyw i owoców. Genetycznie modyfikowana żywność to norma, dlatego też odpowiednią alternatywą dla marketów może okazać się miejski rynek, gdzie kupimy świeże produkty od lokalnych rolników.

Zanieczyszczeniom organizmu zapobiegać możemy również poprzez wzmożoną aktywność fizyczną. Regularny ruch poprawia ukrwienie, co umożliwia szybszy transport we krwi. Dodatkowo, wpływa na wygląd (zapobiega otyłości) i kondycję organizmu.

Sposoby na oczyszczanie organizmu

Tzw. detoks można przeprowadzać różnymi metodami. Zdecydowanie najpopularniejszą formą jest czasowa zmiana nawyków żywieniowych. Jadłospisy oczyszczające mają wspólną cechą – ich bilans kaloryczny jest niezwykle niski.

Według wielu – diety głodówkowe są skuteczne, ale niosą za sobą ryzyko osłabienia organizmu i spowolnienia metabolizmu, co w konsekwencji może skutkować efektem jojo i otyłością. Dlatego też, jadłospisy tego typu są swojego rodzaju ryzykiem.

Zdecydowanie bezpieczniejszą i wygodniejszą metodą jest detoks organizmu przy wykorzystaniu suplementów diet, a konkretniej – błonnika witalnego.

Błonnik witalny to nic innego jak: nasiona babki jajowatej, nasiona babki płesznik i siemię lniane. Te produkty wykazują właściwości, które pozwalają na usunięcie toksyn z organizmu. Pęcznieją w jelitach, wchłaniając toksyny i produkty uboczne przemiany materii, a następnie są wydalane. Błonnik witalny pozytywnie odziałuje również na rozkład węglowodanów (spowalnia), samopoczucie, regulację wypróżnień oraz różnego rodzaju dolegliwości układu trawiennego i wydalnicznego.

Suplement diety (np. popularny Fibre Select należy stosować każdego dnia. Występuje on w formie tabletek lub proszku do rozpuszczenia. Stosując go, możemy zapomnieć o radykalnych jadłospisach i innych, niezbyt wygodnych metodach oczyszczania organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*