Skuteczne metody depilacji

Depilacja, czyli usuwanie zbędnego owłosienia, jest najczęściej domeną kobiet, choć i panowie w wielu przypadkach podają się takim zabiegom. Depilacji można dokonać samodzielnie, w domu, albo w salonie piękności. Istnieje wiele metod depilacji, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. Jedne pozwalają tylko na chwilowe usunięcie owłosienia, zaś dzięki innym możemy pozbyć się zbędnych włosków na dłuższy czas. Są też i takie sposoby, które na zawsze pozbawiają nas owłosienia w wybranych miejscach. Jakie metody depilacji są najbardziej skuteczne i najprostsze w zastosowaniu?

Szybko ale mało skutecznie

Zarówno panie, jak i panowie często sięgają po jednorazowe lub wielorazowe maszynki do golenia, które pozwalają na szybkie pozbycie się owłosienia tam, gdzie jest to konieczne. Panie stosują maszynki do golenia pach, okolic intymnych i nóg, zaś panowie sięgają po nie najczęściej przy regularnym goleniu zarostu na twarzy.

Zaletą golenia się maszynką jest to, że jest to bezbolesny sposób na pozbycie się włosków. Wadą jest natomiast to, że metoda ta wymaga regularnego powtarzania tych samych czynności. Co prawda, zaraz po goleniu maszynką włosków na nogach czy pod pachami od razu nie ma, a skóra pozostaje gładka, ale za to nawet po jednym dniu włoski znów się pojawiają, więc golenie trzeba uskuteczniać bardzo często. Wiele osób ma też uczulenie na metalowe części maszynki, więc w ogóle ta metoda depilacji nie wchodzi w grę.

Depilacja połączona z bólem

Wykorzystanie elektrycznych depilatorów ma tą zaletę, że w stosunkowo krótkim czasie pozbywamy się owłosienia na długo. Depilatory w większości przypadków są wykorzystywane przez płeć piękną. Na rynku dostępna jest pełna gama tego rodzaju urządzeń. Są proste depilatory, z dwustopniową prędkością depilacji, albo zaawansowane urządzenia z nakładkami chłodzącymi, golarką i trymerem. Depilator działa tak, jak zestaw pęset. Wyrywa włoski z wybranego fragmentu ciała, razem z cebulkami. Nie odrastają więc one w tym samym miejscu. Wyrywanie włosków ma jeszcze tą zaletę, że owłosienie staje się słabsze, w przeciwieństwie do depilacji za pomocą maszynki do golenia. Niestety, minusem depilacji za pomocą depilatora jest to, że jest ona zwykle bolesna. Na skórze pojawiają się też okresowo nieestetyczne plamki, które z czasem znikają. Nie można jednak dokonać takiej depilacji przed wyjściem z domu na imprezę.

Depilacja woskiem

Długotrwałe efekty depilacji, tj. gładką skórę, można uzyskiwać przy zastosowaniu metody depilacji woskiem. Do wyboru jest tutaj zimny lub gorący wosk. Nakłada się go na ciało, a następnie przykleja się w tym miejscu plastry. Po zaschnięciu wosku, plastry szybko odrywa się, wyrywając w ten sposób cebulki włosów. Jak można przypuszczać, ta metoda nie jest przyjemna. Raczej sprawia ból, ale gładka skóra pozostaje na około 4 tygodnie.

Depilacja profesjonalna

W gabinetach lekarskich i odnowy biologicznej, można poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Jest to metoda najbardziej skuteczna, bowiem włoski już nie odrastają. Trwale uzyskuje się dzięki temu gładką skórę. Zabieg depilacji laserowej jest jednak bolesny i drogi. Przy jednym seansie nie usunie się też całego zbędnego owłosienia, co oznacza, że zabiegi trzeba powtarzać nawet kilkanaście razy. Alternatywą dla depilacji laserowej jest elektrokoagulacja, czyli usuwanie włosków prądem. Metoda ta jest skuteczna, ale bolesna i istnieje wiele przeciwwskazań do jej zastosowania, np. w przypadku cukrzyków czy zaburzenia krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.