Regeneracja zniszczonych włosów

Przesuszone i zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy należy poddać regeneracji. Pierwszym krokiem jest rzadsze mycie i suszenie włosów. W regeneracji może pomóc również fryzjerski zabieg w saunie oraz olejek rycynowy.

Odpowiednia pielęgnacja włosów poprawia strukturę włosa zniszczonego nadmiernym szczotkowaniem, poddawanego zabiegom termicznym i koloryzacji. Suchym i łamliwym włosom z pomocą może przyjść linia odżywczych kosmetyków marki Garnier. SuperKoszyk.pl to drogeria internetowa, w której każdy może znaleźć kosmetyki do odpowiedniej regeneracji swoich włosów.

Mycie zniszczonych włosów

Zniszczone i suche włosy należy myć rzadziej niż włosy zdrowe. Odstęp pomiędzy kolejnym myciem powinien wynosić około 2-3 dni. Podczas mycia lepiej unikać gorącej kąpieli. Przesuszone i wymagające regeneracji włosy myjemy w letniej wodzie i zawsze po myciu nakładamy odżywkę lub maskę, które wygładzą, wzmocnią i nawilżą włosy. Raz w tygodniu do odżywki warto też dodać odrobinę olejku rycynowego. Olejek oczyści skórę głowy, wspomoże odrastanie włosów i sprawi, że włosy staną się bardziej elastyczne. Dzięki niemu końcówki szybciej odzyskają zdrowy wygląd. Po myciu nie należy mocno pocierać włosów ręcznikiem, ponieważ możemy uszkodzić łuskę włosów. Najlepiej zawinąć je w chłonny ręcznik, po chwili rozczesać grzebieniem o szerokich ząbkach i zostawić do samoistnego wyschnięcia.

Sauna pomoże w regeneracji zniszczonych włosów

Strukturę włosa pomoże zregenerować zabieg w saunie fryzjerskiej. Przed nałożeniem odżywki, włosy są dwukrotnie myte. Następnie włosy zostają upięte, a osoba proszona jest o zajęcie miejsca przy specjalnym urządzeniu, z którego wydobywa się para wodna. Zabieg trwa około 20-25 minut. Ostatnim etapem kąpieli w saunie jest dokładne umycie włosów, spłukanie ich na przemiennie ciepłą i letnią wodą oraz suszenie i modelowanie. Po zabiegu w saunie włosy są miękkie, lśniące i łatwiej się rozczesują. Warto powtarzać zabieg raz w tygodniu przez około miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*