Po jakie zioła sięgać, aby miały działanie uspokajające i nasenne?

Na rynku znajdziemy wiele preparatów ziołowych, które pomagają zwalczyć bezsenność i działają uspokajająco. Gdy te problemy występują sporadycznie to zwykle nie ma się co martwić. Jeśli jednak są one męczące i długotrwałe to warto sięgnąć po naturalne produkty. Które z nich są godne uwagi? Podpowiadamy.

Melisa na uspokojenie i bezsenność

Jednym z najpopularniejszych ziół na uspokojenie i stres jest melisa. Dzięki zawartym w niej substancjom czynnym, wpływa na poprawę samopoczucia oraz niweluje różnorakie problemy wynikające z problemów z zasypianiem. Obniża stany lękowe, rozluźnia mięśnie i redukuje odczucia niepokoju. Co wpływa wydatnie na relaks i odpoczynek. Zaleca się jednak spożywać melisę w formie naparów zwłaszcza na kilka godzin przed położeniem się do łóżka. U większości osób wywołuje ona senność, więc nie jest zalecana do spożywania w trakcie dnia.

Lawenda na uspokojenie i bezsenność

Olejek z lawendy to popularny preparat, który działa wyciszająco i uspokajająco. Zaleca się sięgać po niego zwłaszcza w stanach napięcia nerwowego i stresu. Doskonale sprawdza się także w przewlekłych i powracających sytuacjach lękowych i depresyjnych. Zaobserwowano, że lawenda ma także pozytywny wpływ na zasypianie. Wystarczy zostawić zaledwie kilka jej kropel oleju lawendowego na poduszce. Jej zapach jest na tyle intensywny, że po chwili jesteśmy w stanie odczuć wyraźną ulgę. Poprawi się jakość naszego snu oraz zapewni ona nam stały i niezakłócony odpoczynek w nocy.

Wrzos na uspokojenie i bezsenność

Wrzos kojarzony jest z ziołem, który stosuje się głównie na różnorakie problemy z układem pokarmowym i moczowym. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z jego wyjątkowego działania na układ nerwowy. Wiele problemów związanych z trawieniem ma w wielu przypadkach podłoże psychiczne. Dlatego wrzos, jako jeden z niewielu ziół, pozwala kompleksowo poradzić sobie z wieloma problemami z którymi mamy na co dzień do czynienia. Łagodzi objawy stresowe oraz minimalizuje pojawiające się problemy z zasypianiem. Działa także regenerująco i oczyszczająco na skórę i działa wspomagająco w stanach zapalnych. Jest zalecany także przy pojawiających się objawach przeziębienia.

Warto w domowej apteczce mieć co najmniej kilka różnych ziół o sprawdzonym i skutecznym działaniu. Najciekawsze są zwłaszcza mieszanki w których zawarto w optymalnych proporcjach potrzebne składniki. Zioła i inne preparaty na uspokojenie i bezsenność można znaleźć w popularnym sklepie internetowym pod adresem https://mojazielarnia.pl/62-uspokajajace-i-nasenne-.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.