Pakiety medyczne – czy warto w nie zainwestować?

Polska służba zdrowia od lat stanowi palący problem jeśli chodzi o debaty publiczne. Niezależnie od tego jak reformy służby zdrowia przebiegają, kolejki do lekarzy specjalistów w ogóle się nie skracają, a wręcz przeciwnie. Coraz więcej pacjentów czeka na konsultacje czy zabiegi latami, przez co stan zdrowia może się znacząco pogorszyć. Dlatego też coraz częstszą formą opieki zdrowotnej wybieranej przez Polaków są tak zwane pakiety medyczne.

Korzyści płynące z możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej 

Pakiety medyczne to rozwiązanie, którym można zastąpić tradycyjną formę korzystania ze służby zdrowia. To przede wszystkim szybszy dostęp do lekarzy specjalistów szczególnie ważny dla pacjentów, którzy nie mogą zwlekać. W skład pakietów medycznych wchodzą przede wszystkim takie usługi jak możliwość korzystania z usług prywatnych porad lekarza rodzinnego, internisty, pediatry. To także szybki dostęp do różnego rodzaju badań i zabiegów. Warto pamiętać jednak także o tym, że nie można rezygnować całkowicie z usług państwowej służby zdrowia, bowiem ratownictwo medyczne czy hospitalizacja rzadko są składowymi prywatnych świadczeń.

Z czym wiąże się możliwość korzystania z pakietów medycznych?

Decydując się na skorzystanie z prywatnego pakietu medycznego warto pamiętać także o tym, że wiąże się on oczywiście z ponoszeniem opłat. W przypadku kiedy musimy być pod stałą opieką lekarzy specjalistów, albo potrzebujemy skorzystać z usług kilku różnych usług lekarskich – prywatny pakiet medyczny jednak może się okazać się to o wiele lepszym rozwiązaniem. Decydując się na zainwestowanie w swoje bezpieczeństwo i zdrowie możemy przede wszystkim odczuć zdecydowanie większy komfort z korzystania z usług lekarskich. Ponadto niejednokrotnie potrzebując szybkiej pomocy dentysty musieliśmy za jednorazową wizytę zapłacić sporo. Jeśli zaś chodzi o pakiet medyczny, to mamy możliwość korzystania z usług stomatologa bez ograniczeń, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat, poza pakietem medycznym.

Karolina

Fakt pakiety medyczne to dodatkowy koszt dla pracodawcy. Ale mozna go sobie przeciez wrzucić w koszty – przynajmniej w tym naszym pakiecie z Medicover. A koszty tez sa rozne i zaleza głownie od wielkosci firmy a zwlaszcza usług w pakiecie. Mozna sie zreszta dogadac, bo maja oferty dedykowane mniejszym i większym przedsiębiorcom a nawet ludziom na wlasnych działalnościach. To duzy benefit dla pracownika XXI wieku

pewka

Jeśli pracodawca ceni swoich ludzi i chce żeby dalej przynosili takie korzyści i efekty swoją pracą to wydaje mi się że powinien im zapewnić naprawdę godne warunki pracy. A bez wątpienia dobrą motywacją jest właśnie zapewnienie prywatnej opieki medycznej. Sama mam właśnie pakiet w medicover i muszę powiedzieć że ja jestem zadowolona i oczywiście znacznie więcej daje z siebie w firmie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

*

*