Najskuteczniejsze metody na pozbycie się zmarszczek

Wraz z upływem czasu nasza skóra na całym ciele traci elastyczność. Na jej powierzchni pojawiają się zaś zmarszczki. Jakie są skuteczne metody przeciwdziałania oznakom starzenia się?

Dlaczego się starzejemy?

Naturalną koleją rzeczy jest to, że wraz z upływem lat starzeje się nasze ciało. Pomimo tego, że możemy czuć się cały czas tak samo, natury nie można oszukać. Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, za sprawą degradacji włókien kolagenowych i utraty elastyny. Jeśli nie będziemy tym procesom przeciwdziałać, szybko skóra pokryje się zmarszczkami, charakterystycznymi dla dojrzałego wieku. Im człowiek starszy, tym zmarszczek i bruzd, zwłaszcza na twarzy i szyi, zaczyna przybywać.
 

Najlepiej już w wieku dwudziestu lub trzydziestu lat rozpocząć właściwą pielęgnację skóry twarzy, aby przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Znacznie łatwiej im zapobiegać, niż starać się o ich zredukowanie w późniejszym czasie.

Istnieje wiele różnych sposobów walki ze zmarszczkami. W warunkach domowych skórę można smarować kremami, nakładać maseczki, czyścić tonikiem i korzystać z serum przeciwstarzeniowego. Świetne efekty w redukowaniu zmarszczek dają jednak specjalistyczne zabiegi kosmetyczne i z zakresu medycyny estetycznej.

Kremy przeciwzmarszczkowe

W sklepach, drogeriach i w aptekach nie brakuje asortymentu kosmetyków przeciwstarzeniowych. Najskuteczniejsze w zastosowaniu są kremy na zmarszczki zawierające:
 

  • koenzym Q10,
  • flawonoidy,
  • kwasy owocowe,
  • filtry UVA,
  • naturalne antyoksydanty, w tym witamina A, C i E,
  • kwas hialuronowy.

Najlepsze efekty odmładzające daje regularne, systematyczne stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych oraz serii podobnych kosmetyków.

Zabiegi kosmetyczne

Obok pielęgnacji domowej skóry dojrzałej, przy walce ze zmarszczkami można korzystać ze specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Już po kilku zabiegach np. mezoterapii igłowej lub mikroigłowej, z zastosowaniem osocza lub substancji witaminowych, można spłycić zmarszczki, zmniejszyć ich widoczność oraz odżywić skórę, zwiększyć jej nawilżenie i elastyczność.

Do innych zabiegów wykazujących wysoką skuteczność w redukowaniu zmarszczek, zalicza się zastrzyki z botoxu, kwasu polimlekowego, hialuronowego i kolagenów. Wypełniają one zagłębienia w skórze. Odpowiednio wstrzykiwany w twarz botoks powoduje, że impuls z nerwu nie dochodzi do mięśni i blokuje je, przez co nie powstają zmarszczki, a istniejące zagłębienia nie powiększają się. Zastrzyki trzeba regularnie powtarzać, aby zachować odmładzające efekty na dłużej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*