Najlepszy rower damski dla mam — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rowery damskie miejskie najczęściej kojarzone są właśnie z modelami dla pań. Taki wariant jest też szczególnie popularny wśród mam. Jeśli więc często korzystasz z tego środka transportu i do wspólnych podróży chcesz łączyć malucha, który jeszcze sam nie jeździ, będzie to trafiony wybór. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać damski rower, który sprawdzi się w przypadku mam.

Co wyróżnia damskie rowery?

Damka — tak nazywane są praktycznie wszystkie rowery przeznaczone dla pań. Wyróżnia je przede wszystkim profil i kobiecy design, wyznaczony przez niższą ramę. Oprócz tego rowery damskie miejskie czy to turystyczne mają kilka cech wspólnych oprócz obniżonej górnej części ramy rowerowej. Są to: nachylona rura podsiodłowa, wąska kierownica, siodełko stosunkowo blisko względem kierownicy czy zdecydowanie szersze siodełko niż w przypadku modeli męskich.

Podstawowe różnice wynikają przede wszystkim z faktu, że kobiecie ciało pod względem budowy anatomicznej prezentuje się nieco inaczej, niż męskie. Szersze biodra pań wymagają lepszego podparcia w postaci siodełka. Kobiety są też z reguły nieco mniejsze i drobniejsze, niż mężczyźni. Stąd rowery damskie różnią się konstrukcją od jednośladów, przeznaczonych dla panów.

Jaki najlepszy rower dla mamy?

Przejażdżka rowerem z dzieckiem to niemal bojowe zadanie. Trzeba zadbać nie tylko o własny komfort i malucha, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. O ile damski rower z natury przystosowany jest do kobiecej figury, o tyle dopasowanie go dla dziecka wymaga już nieco więcej wysiłku.

Wśród najpopularniejszych rozwiązań wśród mam znajduje się damski rower miejski z bagażnikiem, na którym umieszcza się specjalne siedzisko dla dziecka. Jest to wariant szczególnie funkcjonalne, jeżeli rowerem poruszasz się głównie po miejskich ścieżkach rowerowych. Rowery takie posiadają z reguły koszyk z przodu, dzięki czemu umieścisz w nim z powodzeniem torbę lub plecak, zapewniając maluchowi więcej przestrzeni z tyłu.

Obniżona rama roweru ułatwia też utrzymanie równowagi podczas postoju. A w przypadku awaryjnych sytuacji pozwala błyskawicznie podeprzeć się stopami, minimalizując ryzyko przewrócenia lub upadku.

Rowery górskie damskie

Rowerem jeździsz głównie poza miastem po szutrowych trasach, lub w parku? Jeżeli posiadasz jednoślad przeznaczony do jazdy w szczególnych warunkach, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup przyczepki rowerowej dla dziecka. Są one dużo bardziej stabilne, niż siedzisko montowane na bagażniku. Taka przyczepka świetnie amortyzuje przed wstrząsami i nierównościami terenu. Co więcej, chroni malucha przed deszczem czy wystającymi elementami otoczenia, jak gałęzie, spadające szyszki itp. W ten sposób nawet na leśnych czy górskich szlakach twoje dziecko jest bezpieczne podczas jazdy.

Przewagą takiego rozwiązania jest również fakt, że dziecko może nie tylko siedzieć, ale czasem i leżeć (zależy od przyczepy), a jego perspektywa oglądania mijanych krajobrazów jest znacznie szersza.

O tym pamiętaj, kupując damski rower

Szczególnie jeżeli zamierzasz podróżować z dzieckiem, pamiętaj, by wybrany przez ciebie model był stosunkowo lekki. Pamiętaj, że fotelik na bagażniku czy przyczepa to dodatkowe obciążenie podczas jazdy. Warto więc zadbać o to, by sam jednoślad nie był ciężki. Sprawdzą się tu szczególnie modele z aluminiową ramą. Pomocne będą tu również rowery damskie z szerokimi oponami. Zapewnią ci one bowiem podczas jazdy większą stabilność.

Trzymaj się tych kilku prostych porad — wierzymy, że dzięki nim znajdziesz funkcjonalny i wygodny rower na rodzinną przejażdżkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.