Na czym polega wampirzy lifting?

Wśród gwiazd zarówno za oceanem, jak i w Polsce, modny jest zabieg z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej znany pod nazwą „wampirzy lifting”. Na czym on polega i jakie ma przynieść rezultaty?

Źródło młodości

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej pojawiają się coraz to nowe zabiegi, których celem jest odmłodzenie skóry. Naukowcy pracują zaś nad wynalezieniem eliksiru młodości, który działałby na tyle skutecznie, aby umożliwiał zatrzymanie upływu czasu u każdej osoby.

Obecnie wielką popularnością cieszy się „wampirzy lifting”. Swoją mroczną nazwę zawdzięcza z jednej strony temu, że jest wykonywany z wykorzystaniem wcześniej pobranej od pacjenta krwi oraz legendom o wampirach, wedle których były one wiecznie młode i piękne.

Jest to niechirurgiczny zabieg regeneracyjny z wykorzystaniem osocza wysokopłytkowego (bogatopłytkowego). Polega on na wstrzykiwaniu pacjentowi własnej krwi, a właściwie osocza w celu wygładzenia i wypełnienia zmarszczek twarzy, dekoltu i szyi.
 

Osocze bogatopłytkowe stymuluje fibroplasty komórek ciała, w tym skóry, do namnażania się i wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu skóra szybko się regeneruje, staje się bardziej elastyczna, lepiej nawilżona, a zmarszczki ulegają widocznemu spłyceniu. Skóra wydaje się młodsza, a pacjent wygląda lepiej. W składzie osocza wysokopłytkowego znajdują się czynniki wzrostu stymulujące nie tylko produkcję kolagenu, ale i powstawanie naczyń krwionośnych oraz przyspieszające powstawanie nowych komórek naskórka. Dzięki temu przyczynia się ono do naturalnego spowolnienia procesów starzenia się skóry. Osocze wysokopłytkowe znajduje zastosowanie także w przypadku leczenia łysienia oraz likwidowania blizn potrądzikowych. Już kilka lat temu składnik ten wykorzystywano w ortopedii, w celu przyspieszenia regeneracji ścięgien czy wzrostu kości.

Osocze pochodzi z krwi pacjenta i pozostaje całkowicie biokompatybilne. Nie ma mowy, aby organizm odrzucił własny składnik. Przed wykonaniem wampirzego liftingu pobierana jest niewielka ilość krwi, którą umieszcza się w wirówce, w celu oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi. To ono następnie jest wstrzykiwane do skóry.

Nie dla każdego
Terapię z wykorzystaniem osocza wysokopłytkowego należy prowadzić w cyklach po 2-3 zabiegi. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale na pełen rezultat czeka się około 3 miesiące. Tyle trwa przeprowadzenie w skórze wszystkich procesów regeneracyjnych. Rewitalizacja skóry dokonywana jest naturalnie, za pomocą własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Takiego zabiegu nie można wykonywać u osób z chorobami krwi i stosującymi leki przeciwzakrzepowe. Przeciwwskazaniem są też wszelkie choroby nowotworowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*