Miękka woda – jaki wpływ ma na nasze zdrowie?

Problem z twardością wody jest obecny w niemal każdym domu, czy gastronomii, dzieje się tak dlatego, że w wodzie wodociągowej najczęściej znajduje się spora ilość związków wapnia i magnezu. Twarda woda to nie tylko, uciążliwe trudne do zmycia osady na bateriach, ale także zwiększona awaryjności sprzętu wykorzystujących do pracy wodę. Jak natomiast wpływa na nasze zdrowie i czy zasadne jest wykorzystywanie zmiękczacza do wody?

Twarda woda wpływ na sprzęty

Twarda woda występuje w niemal 80 % gospodarstw domowych. Jest  ona wynikiem przede wszystkim rozpuszczonych w wodzie soli wapnia i magnezu, oraz w mniejszym stopniu soli innych pierwiastków. Twardość wody to nie lada problem jeśli chodzi np. o sprzęty typu AGD, które wykorzystują wodę do działania, to samo dotyczy zmniejszenia wydajności pieców nawet o 20%. Wygląd baterii, w wyniku dużej twardości wody, także nie zachwyca a jej utrzymanie nie jest najprostsze. Twardość wody jest zatem niekorzystna dla sprzętów AGD, baterii, czy pieców grzewczych. W takiej sytuacji pomóc może zmiękczacz do wody, jak zmiękczacz wody Ecowater Comfort 400.

Jak działa zmiękczacz wody Ecowater Comfort 400?

We wnętrzu zmiękczacza do wody zamontowano jonowymienne złoże, odpowiadające za zmianę twardości wody. Podczas procesu zmiękczania wody wapń i magnez, które są winne powstawaniu kamienia i wysokiej twardość wody, zostają wymienione na neutralne jony sodu, zmiękczacz wody Ecowater Comfort 400 został wyposażony w bardzo duży pojemnik na sól dzięki czemu staje się praktycznie bezobsługowym urządzeniem.

Jak twarda woda wpływa na zdrowie?

Oczywiście nasuwa się także myśl czy twardość wody wpływa negatywnie  na zdrowie, czytając powyższy wpływ na urządzenia wydawać by się mogło, że równie negatywnie będzie działać na organizm człowieka, a spożywanie wody o dużej twardości nie jest wskazane. Okazuje się jednak, że twarda woda nie wpływa negatywnie na zdrowie, a nawet według niektórych badań ma pozytywny wpływ. Spożywanie twardej wody nie jest zatem żadnym zagrożeniem. Twarda woda jednak może negatywnie wpływać na wygląd skóry i włosów powodując np.  ich wysuszanie.

Podsumowanie

Twarda woda to zjawisko, które występuje w większości gospodarstw domowych. Wynika ona z dużej zawartości magnezu i wapnia, przez co powstaje uciążliwy kamień. Twardość wody negatywnie wpływa na działanie sprzętów AGD, pieców grzewczych, czy wygląd baterii łazienkowych, nie ma natomiast negatywnego oddziaływania na organizm człowieka, dlatego spożywanie wody o zwiększonej twardości nie powinno wzbudzać naszych obaw. Jeśli natomiast zależy nam na obniżani twardości, z powodzeniem można zainstalować zmiękczacze do wody, jak popularny zmiękczacz wody Ecowater Comfort 400. Dzięki montażu zmiękczaczy znacząco obniżymy twardość wody i na zawsze pozbędziemy się problemu z osadami na bateriach, obniżaniem działania urządzeń AGD a także pieców grzewczych.  Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*