Mezoterapia igłowa szansą na odmłodzenie

Zabiegi kosmetyczne, które realizowane są w profesjonalnych, nowoczesnych gabinetach urody, pozwalają na likwidowanie zmarszczek, ujędrnianie i uelastycznianie skóry, w wyniku czego wygląda ona na znacznie młodszą. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Na czym ona polega i jakie efekty można za jej pomocą osiągnąć?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to jedna z form mezoterapii, która jest naturalną, niechirurgiczną metodą pobudzania skóry do odnowy. Umożliwia skuteczną eliminację objawów starzenia się skóry. Najczęściej mezoterapia igłowa stosowana jest dla odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.  Metoda ta jest wykorzystywana w całej Europie od lat i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, z uwagi na jej dużą skuteczność. 

Przebieg mezoterapii

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym, bowiem polega na obstrzykiwaniu śródskórnym wybranej partii ciała pacjenta. Najczęściej jest to twarz, szyja i dekolt. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co niweluje dolegliwości bólowe i dyskomfort, jaki mógłby odczuwać pacjent. Przed planowanym zabiegiem nie można przez około 2 tygodnie przyjmować aspiryny. Po zabiegu na twarzy pacjenta mogą wystąpić miejscowe zasinienia i krwiaki, w zależności od indywidualnych predyspozycji. W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej do skóry właściwej, za pomocą cienkiej igły, aplikowane są aktywne preparaty regenerujące ją. Zawierają one kwas hialuronowy, aminokwasy i kompleksy witamin. Działają one od środka, dlatego mezoterapia przynosi znacznie lepsze efekty niż stosowanie kremów i serum z zawartością tych samych substancji.

Efekty mezoterapii igłowej są widoczne już po pierwszej serii zabiegów, obejmującej wykonanie mezoterapii raz na 2 tygodnie. Następnie, w celu utrzymania pozytywnych rezultatów odmłodzenia skóry zaleca się powtarzanie terapii co około 2-3 miesiące.

Skutki zabiegu

Mezoterapia prowadzi do poprawy kondycji skóry w krótkim czasie. Jej rezultatem jest:

  • redukcja zmarszczek, w tym mimicznych i głębokich bruzd,
  • zmniejszenie wiotkości skóry,
  • poprawa jędrności i gładkości skóry,
  • rozświetlenie skóry.

Po zastosowaniu serii zabiegu mezoterapii igłowej skóra odzyskuje młody wygląd, jest świeża i zregenerowana. Metodę stosuje się w medycynie w celu stymulowania skóry do naturalnej regeneracji i odmłodzenia. Mezoterapia może być też profilaktycznym zabiegiem zwiększającym stopień nawilżenia skóry. Wykazuje ona dużą skuteczność w zwalczaniu cellulitu i rozstępów, a także w nawilżaniu skóry po opalaniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*