Metody powiększania piersi

Piersi są ważną częścią kobiecego ciała. Mówi się, że są one atrybutem kobiecej urody. Od pokoleń są natchnieniem dla wielu pisarzy. Dla dorosłych mężczyzn piersi są symbolem seksu i kobiecości. Wiele kobiet marzy o pięknym biuście, którego będą jej zazdrościć niemal wszyscy. Natura nie wszystkie panie obdarzyła dużym biustem, dlatego też niektóre kobiety myślą o jego powiększeniu.

Piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej, przewodów mlecznych, naczyń krwionośnych, nerwów oraz naczyń limfatycznych pokrytych skórą. Decydujący wpływ na wielkość, oraz kształt kobiecych piersi ma hormon o nazwie estrogen. Jego niski poziom powoduje, że piersi są słabsze i mniejsze. Znanych jest kilka metod powiększania biustu. Wśród nich są metody naturalne i operacyjne.

Naturalne metody powiększania piersi

Naturalne metody powiększania piersi cieszą się coraz większą popularnością, między innymi dlatego ponieważ nie wymagają interwencji chirurga. Poza tym są bezpieczne i tanie, dlatego też są alternatywą metody operacyjnej.

W procesie powiększania bardzo duże znaczenie mają łatwe i relaksujące ćwiczenia, masaże i odpowiednie, zdrowe odżywianie, które jest oparte na kuracji fitoestrogenowej. Dieta ta oparta jest tylko i wyłącznie na produktach naturalnych. Stosowanie odpowiednich ćwiczeń pozwala w przeciągu kilku dni dojrzeć pierwsze efekty ich stosowania. Jednak trwały efekt jest widoczny po upływie 3 do 6 miesięcy. Na ćwiczenia należy poświęcić codziennie przynajmniej kilka minut i należy je wykonywać systematycznie. Stosowanie ćwiczeń pozwala utrzymać zadowalający wygląd piersi na długie lata. Na rynku dostępne są również kremy i żele, które można traktować jako uzupełnienie wykonywanych ćwiczeń.

Skutecznym sposobem na powiększenie biustu jest masaż. W wyniku jego stosowania rozmiar piersi powiększa się, ale nieznacznie i może to nie satysfakcjonować niektórych kobiet, zwłaszcza tych, które oczekują większych efektów. Stąd konieczność połączenia kilku metod, na przykład masażu z dietą i preparatami stosowanymi przy powiększaniu piersi. Masaż poprawia krążenie w okolicy piersi i tym samym przyczynia się do łatwiejszego dostarczenia składników odżywczych. Inną korzyścią płynącą z masażu jest ujędrnienie piersi i nadanie im ładniejszego kształtu.

Na rynku znajduje się mnóstwo kosmetyków, które są przeznaczone do pielęgnacji biustu.

Kiedy zawiodą wszystkie naturalne metody powiększania piersi lub jeśli efekt jest znikomy, kobiety decydują się na operacyjne metody ich powiększenia.

Powiększanie piersi za pomocą kwasu hialuronowego

Powyższa metoda polega na wstrzyknięciu do piersi preparatu hialuronowego. Celem jest zwiększenie objętości, poprawa konturu i jędrności piersi. Jest to jedna z nowszych metod, która do Polski została wprowadzona w roku 2008. Zabieg jest uznany za mało inwazyjny. Do jego przeprowadzenia stosuje się znieczulenie miejscowe. Na skórze dokonywane są drobne nacięcia, przez które wprowadzane są kaniule. Za ich pomocą pod gruczoł piersiowy i mięsień piersiowy wprowadzana jest odpowiednia ilość preparatu, który powoduje zwiększenie się objętości piersi. Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest oszczędny tryb życia. Pacjentka dochodzi do siebie po okresie 2 do 3 dni.

 {:PAGE_BREAK;:}

Operacyjna metoda powiększenia biustu

Powiększenie piersi za pomocą zabiegu chirurgicznego znane jest również pod nazwą augmentacji lub mammoplastyki. Zabieg polega na umieszczeniu w piersiach specjalnych implantów, które mają zwiększyć rozmiar piersi i poprawić jej kształt.

Implanty mogą być: okrągłe, anatomiczne, asymetryczne. Mogą być wypełnione różną substancją, jak również mogą mieć różny rodzaj powierzchni. Implanty najczęściej wypełnione są żelem silikonowym lub fizjologicznym roztworem soli. Protezy są umieszczane pod mięśniem piersiowym pomiędzy gruczołami piersiowymi, a mięśniami klatki piersiowej.

Efekt powiększenia piersi tą metodą ma charakter trwały, ale pod warunkiem, że jest utrzymana stała waga ciała, jak również proporcje piersi. Jednak i tak po około 15 latach istnieje konieczność wymiany implantów na nowe.

Do powiększania piersi tą metodą najlepsze są kandydatki będące w wieku od 18 do 40 roku życia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin. Po zakończeniu kobieta w celu rekonwalescencji przebywa na oddziale szpitalnym od 1 do 2 dni. Prewencyjnie przed i po operacji podaje się jej antybiotyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*