Tu jesteś: Podobne artykuły

 

dodał : mgr Agnieszka Wojtala, 09-11-2010

W tym artykule przedstawię naszym czytelnikom zestaw reguł, do których powinna dostosować się każda osoba chora na refluks przełykowy. Dotyczyć będą nie tylko tego, co wolno jeść a czego nie, ale również pewnych zmian w naszym stylu życia.

(więcej)

dodał : sofista, 30-03-2011

Według statystyk, zgada każdego dnia dokucza nawet co dziesiątemu człowiekowi. Zgaga to dokładnie pieczenie, które odczuwalne jest w przełyku, zaraz po spożyciu posiłku. Ból odczuwalny może być w nadbrzuszu, ale również może on promieniować choćby do szyi, krtani czy też gardła. Statystyki mówią, że co piąta osoba narzeka na problem zgagi, przynajmniej raz w tygodniu. Zgaga wynika najczęściej z oddziaływania kwaśnej treści żołądkowej na błonę śluzową przełyku. Niemniej jednak zgaga może jedynie towarzyszyć i wynikać z innej dolegliwości np. chorób serca, przepony, przełyku czy też aorty.

(więcej)

dodał : mgr Agnieszka Wojtala, 30-11-2010

Wzdęcia – ten termin określa nadmierne gromadzenie się gazów jelitowych. Wzdęcia doprowadzają do tego, że nasz brzuch rośnie jak balon, ubiór zaczyna krępować nasze ruchy i czujemy się bardzo niekomfortowo. Szczególnie nieprzyjemną sytuacją jest stan, gdy wzdęciom towarzyszą bóle wynikające ze skurczu mięśni gładkich.

(więcej)

dodał : aln, 07-05-2015

Stwierdzony refluks żołądka powinien skłonić pacjenta do radykalnej niekiedy zmiany stylu życia i wprowadzenia odpowiedniej, właściwie zbilansowanej diety. Dzięki racjonalnemu żywieniu oraz przyjmowaniu zaleconych przez lekarza leków, można skutecznie zmniejszać nasilenie objawów choroby refluksowej przełyku i żołądka.

(więcej)

Dieta w chorobie wrzodowej

dodał : , 19-06-2013

Ssące bóle nadbrzusza budzące ze snu bądź nieprzyjemne dolegliwości zaraz po posiłku – to mogą być wrzody. Czym jest choroba wrzodowa? Jak jeść w chorobie wrzodowej? Jakie pokarmy działają przeciwzapalnie? Których owoców należy unikać? Czy wolno pić kawę? Których produkty należy wyeliminować z diety? Czy mając wrzody, można spożywać miód? Które produkty naturalne mogą wspomóc dietę „wrzodowca”?

(więcej)

Refluks u dzieci

dodał : , 24-05-2013

Każdy wie, czym jest nieprzyjemne uczucie pieczenia za mostkiem po obfitym posiłku. Czy to, co u nas jest patologią, u dzieci może stanowić zjawisko fizjologiczne? Czym jest refluks? Czy refluks i choroba refluksowa to synonimy? Jak może przebiegać choroba refluksow przełyku? Z czym można pomylić refluks u dzieci? W jaki sposób rozpoznaje się chorobę refluksową? Na czym polega leczenie refluksu? Co może go nasilać?

(więcej)

dodał : aln, 05-10-2015

Zgaga to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość. W aptekach nie brakuje specyfików łagodzących te objawy, zanim jednak sięgniemy po farmaceutyki, warto spróbować domowych sposobów radzenia sobie ze zgagą.

(więcej)

dodał : marti, 07-05-2015

Schorzenia układu pokarmowego są uciążliwe dla pacjentów i często obniżają znacznie poczucie życiowego komfortu. Utrudniają lub nawet uniemożliwiają wykonywanie prostych, codziennych czynności, generując trudny do zniesienia ból brzucha. Może on wskazywać na rozwój choroby wrzodowej żołądka.

(więcej)