Tu jesteś: Podobne artykuły

 

dodał : aln, 25-10-2014

Ból ma wiele różnych obliczy. Jego odczuwanie zależy od indywidualnych cech danej osoby. Jedni pacjenci mają tzw. niski próg bólu i już przy niewielkich dolegliwościach sięgają po tabletki przeciwbólowe, inni mogą wycierpieć w milczeniu poważny, przenikliwy ból, nie informując nawet swoich najbliższych o swoim stanie.

(więcej)

Nowy trop w teorii powstawania migren

dodał : mgr farm. Agnieszka Wojtala, 10-07-2013

W Rzeczpospolitej w artykule ,,Nieznośny banalny ból głowy’’ przedstawiono najnowsze odkrycia brytyjskich naukowców w dziedzinie badania bólu głowy jakim jest migrena.

(więcej)

Leczenie migreny

dodał : , 08-02-2013

Jak walczyć z uporczywym bólem głowy? Czy istnieją farmakologiczne metody zapobiegania mu? Jak przetrwać napad? Czy można zlikwidować objawy towarzyszące? Co zrobić w czasie ciąży?

(więcej)

dodał : , 08-03-2013

Często, narzekając na bóle głowy, mówimy, że mamy migrenę. Czym jest ból głowy, każdy wie, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wygląda napad prawdziwej migreny? U kogo występuje znamiennie częściej? Czy może przypominać udar mózgu?

(więcej)

dodał : mgr Agnieszka Wojtala, 14-11-2010

Miesiączka czyli tzw. krwawienie miesięczne to przykry wymóg przed jakim stawia nas kobiety natura. Pojawia się co miesiąc i często kojarzy się z bólem. Ból ten określany jest mianem bólu miesiączkowego lub menstruacyjnego. Pojawia się zazwyczaj na 1-3 dni przed krwawieniem, ale może również trwać podczas menstruacji.

(więcej)

Dieta a migrena

dodał : , 19-03-2013

Często słyszy się o tym, że po czerwonym winie, żółtym serze czy czekoladzie boli głowa. Czy te pokarmy wywołują też napady migreny? Czy mogą je nasilać? Czy istnieje dieta zapobiegająca atakom migrenowego bólu głowy? Co jeść, a czego unikać, by zapobiec migrenie? Czy ziołami można leczyć migrenę?

(więcej)

dodał : marti, 01-09-2015

Osoby cierpiące na migrenę często przyznają, że pierwsze takie dolegliwości zaczęły odczuwać jeszcze w okresie dziecięcym. Jednak przypadłość ta u najmłodszych pacjentów objawia się trochę inaczej niż u dorosłych, choć przyczyny powstawania migreny są dokładnie takie same.

(więcej)