BEDICORT G

Podstawowe informacje
Nazwa:
BEDICORT G
Składniki:
Postać leku:
Maść, krem
Rodzaj preparatu:
Lek
Kategoria leku:

Wskazania:

Preparat wskazany jest przy schorzeniach skórnych, którym towarzyszy nadważenie o charakterze bakteryjnym bądź grzybiczym (np. wyprysk, świerzbiączka guzowa, łuszczyca bez zmian ogólnych, liszaj płaski, stan zapalny skóry w postaci łojotoku, uczulenie kontaktowe, zintensyfikowane odczyny po ugryzieniu owadów, wyprzenia, stany zapalne ucha zewnętrznego). Maść najlepiej używać w przypadku suchych, liszajowatych, złuszczających się zmian skórnych, zaś krem na zmiany o charakterze wilgotnym i sączącym się.

Działanie:

Preparat jest lekiem przeznaczonym do użytku miejscowego. Gentamycyna należąca do grupy antybiotyków aminoglikozydowych zwalcza drobnoustroje takie jak Staphylococcus spp oraz bakterie Gram-ujemne (przede wszystkim Enterobacteriaceae i część Pseudomonas aeruginos). Betametazon należy do fluorowanych kortykosteroidów wykazujących intensywne właściwości miejscowe. Zwalcza stany zapalne oraz bakterie i grzyby i działa przeciwwysiękowo.

Dawkowanie:

- preparat przeznaczony do użytku zewnętrznego
- na oczyszczoną i osuszoną skórę (w miejscach chorobowo zmienionych) należy nakładać niewielką ilość preparatu x 1-2/24h
- używać preparatu nie dłużej niż przez 2tygodnie.

Brak komentarzy
Tego artykułu jeszcze nie skomentowano. Bądź pierwszy...